Zayıflamanın Altın Kuralları

  zayıflamanın 5 altın kuralı nedir

  Zayıflamak birçok insanın kilo verme isteğidir. İnsanoğlu yaratılış olarak yemek yemeyi çok sever. Özellikle vücudun kilo almasına sebep olan yiyeceklerden daha çok hoşlanır. Bunlar nelerdir? Hamur çeşitleri, tatlılar gibi. Zayıflamak için bir günde insanın vücuduna giren kalori yaktığı kaloriden daha az olmalıdır. Fazla olduğunda insan kilo alır

  Peki, bir insan zayıflamak için nasıl beslenmeli ve neler yapmalıdır?

  1-) Zayıflamanın temel kuralı yediğinden daha fazla yakmaktır. Bunun için vücudun hareket saatlerinde yemeli, ama dinlendirme saatlerinde kesinlikle yemekten uzak durulmalıdır. Şayet açlık çok fazla ise hafif yiyecekler meyve veya salata tercih edilmelidir. Kesinlikle ağır yemekler yenmemelidir. Aksi takdirde vücut dinlenemez. Onları yakmak için mücadele eder ve zayıf düşer.

  2-) Kesinlikle sabahları kahvaltı yapılmalıdır. Vücut içeriye alınan besinlerle çalışmaya başlar. Bu da daha fazla kalori yaktırır.

  3-) Bir insan zayıflamak istiyorsa spor olmazsa olmazıdır. Bazı insanlar iş yoğunluklarından dolayı spor için vakit ayıramazlar. Ama en azından günlük 20 dakika yürümekte büyük fayda vardır. Yine bunun yanında asansör kullanılmamalı, sabah akşam evde küçük çapta çeşitli jimnastik hareketleri zayıflamaya yardımcı olur. Vücuda kalori yaktırır.

  4-) İnsan vücudu beyinden aldığı emir komuta ile çalışır. Bunun için psikolojik olarak zayıflayacağına bir insan karar vermeli ve inanmalıdır. İnancı uğruna da mücadele etmelidir. Yoksa dururken hiç kimse zayıflayamaz.

  5-) Zayıflamak isteyen bir kişinin yapması gereken en önemli şeylerden birisi de su içmektir. Suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Mümkün olduğunca günlük en az 2 litre su tüketmeye dikkat edilmesi gerekir. Zayıflamayı hızlandırır.

  Bunun yanında pek çok aç kalmadan zayıflama sloganı altında ilaç ve benzeri maddeler vardır. Bunları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. En sağlıklı zayıflama yukardaki anlattığımız gibidir. Zayıflama kesinlikle doğal yollardan olmalıdır.

  Her insanın bünyesi bir değildir. Bazı insanlar çok fazla yemek yemelerine rağmen kilo alamazlar. Bazı insanlarda az yemelerine rağmen kilo alabilirler. Halk arasında bir söz vardır. Su içsem yarıyor diye. Evet doğrudur. Bunun için vücudu kilo almaya müsait olan insanların yemeklerine daha çok dikkat etmeleri gerekir. Az yediklerinde mideleri belirli bir zaman sonra küçülür ve tokluk hissini daha çabuk alırlar. Fazla yemezler. Buda vücudu rahatlatır. Devamlı dengede tutmaları gerekir.

  Tüm anlattıklarımızı toparlarsak zayıflamak için az yemeli, bol su tüketmeli ve spor yapmalıyız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir