Yılbaşında Stilinizi Konuşturacak Kıyafet-Saç-Makyaj Önerileri!

  Yılbaşı…Koca bir yılı acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız yepyeni bir yıla yeni umut ve hayallerle,güzel geçeceğini umarak enerjik girmek istediğimiz ve dolayısıyla da özellikle biz kadınların her zamankinden daha güzel görünmek istediğimiz önemli gecelerden. ‘Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer.’klasiğini bilmeyen yoktur.Çoğumuz da belki bu yüzden yeni yılı neşeyle ve olabildiğimiz kadar mutlu karşılamak isteriz.Stilimizin de ruh halimizi yansıtan en önemli parça olduğu aşikar olduğuna göre bu önemli gecede ne giymeli,hangi detay ve kombinlerle istediğimiz görünüme ulaşmalı… gibi soruların cevabı için yazıyı sonuna kadar okumanız tavsiyemdir.

  Olmazsa Olmazımız Işıltı

  Bu geceyi ister sevgilinizle,eşinizle ister dostlarınızla sade bir ortamda veya evde kutlayın mutlaka üzerinizdeki en az bir parçada ışıltı olmalı.Bu,pullu payetli şık bir elbise olabilir veya taşlı süslemeli şıklığınıza şıklık katacak bir çanta.Ya da bu ikisinde sadeye yönelmek istiyorum derseniz ışıltılı dikkati makyaja çekecek bir makyaj da yapabilirsiniz.Anlayacağınız seçenek bol tercih sizin.Önemli olansa uyum yakalamak!Yani kıyafet sadeyse ilgiyi dikkati makyaja çekmeli.Tıpkı günlük yaptığımız makyajlarda göz makyajını öne çıkardığımızda dudağı nude(doğal bitişli) bıraktığımız gibi. Sonuçta güzelim gecede ‘parıldayacağım’ diye disko topuna dönmek istemeyiz hiçbirimiz!

  Kıyafet Önerileri

  2017 moda sezonunda sadelik ön planda,öze dönüş ve doğaya yakın olma isteği stillerde de etkisini büyük ölçüde gösteriyor anlayacağınız. Sezonun renkleriyse toprak tonları,gri-mavi,ekru,koyu safran,toz mavi,okyanus mavisi,flamingo pembesi,mineral sarısı,nane yeşili,lila gibi telaşeden uzak ve natural renkler.Ayrıca 2017 trendlerinde yükselişte bir terim daha var:Kadife Çağı!Evet,yanlış duymadınız kadife geri geliyor.Dolayısıyla bu gece için bunları ama daha önemlisi kendi vücut tipinizi göz önüne alarak kombininizi oluşturmanızda fayda var.

  Makyaj Önerileri ve Bir Yılbaşı Klasiği:Kırmızı Ruj

  Bu geceye en yakışan renk kuşkusuz ki kırmızı!Kıyafetle uyumlu bir makyaj ve sezon trendlerinden olan mat bir kırmızı ruj stilinizi konuşturmanızda önemli yardımcılarınızdan olacaktır.Peki nasıl yapmalı,ideali nedir? Kusursuz aydınlık bir ten makyajının üzerinde kırmızı dudakların çekiciliğini tartışmaya bile gerek yok.O halde bu gece için ten ürünlerinde ışıltılı ürünler kullanmaya dikkat etmeli. İki ürün tavsiyesi:Loreal True Match fondöten

  Giorgio Armani Maestro fondöten

  Göz makyajınızı içinse koyu renklerin hakim olduğu dumanlı,keskin,ışıltılı(ki bunu piyasadaki pigmentlerle de yapabilirsiniz.) bir göz makyajıyla ve isterseniz eyelinerla kedi gözler yaparak bakışlarınızı ön plana atabilirsiniz. Son olarak makyajınızı geceye yakışan ve sezon trendi olan ‘şafak kırmızısı’ renginde bir ruj ile tamamlayabilirsiniz veya yoğunluk gözlerde olduğundan dudaklarınızda nude dediğimiz doğal bitişli bir ruj kullanarak makyajınızı kusursuz görünüme kavuşturabilirsiniz. Ruj önerisi:Nars Jungle Red

   

  Saç Önerileri

  Kıyafetiniz ve makyajınız hazır gideceğiniz yeri de planladınız geriye kalan saçlar ! Evet şıklığımızın ve stilimizin tamamlayıcısı saçlar, bizi olduğumuzdan daha bi güzel gösterebilir. Sezon trendlerinde örgülerin de yükselişte olduğunu belirterek görseldeki modellerden ilham alacağınızı umuyorum.


  Mutlu Yıllar!

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir