Tesettür Giyim Model Önerisi

  tesettür giyimde önerilecek modeller, herkes için farklı özellikler içerecektir. Fiziksel özellikler kadar zevk ve beğeniler de buna etkendir. Tesettür giyimde spor, günlük giyim kategorileri ile iş ve özel gün kıyafetleri de farklı modellerde tasarlanmaktadır. Bu modellerde öne çıkan en önemli unsurlar, tesettür giyimin rahat tasarımlarıdır. Hatları belli etmeyecek tarzda yapılan kıyafetler, bu amaca hizmet ettiği kadar, son derece de rahat kıyafetlerdir. Hareket kolaylığı sağlaması açısından tesettür modeller her zaman tercih edilen kıyafet kategorileri arasındadır. Tesettür kıyafeti tamamlayacak unsurlar da son derece önem taşıyan detaylardır. Eşarp, yaka iğneleri, elbise nakışları ve ayakkabılar elbise ile bütünlük sağlayacak tarzda tasarlanmalıdır.

  Tesettür Elbise Modellerinin Kişiye Uygun Tasarlanması

  tesettür elbise modellerinin kişiye uygun tasarlanması da önem taşıyan konular arasındadır. Tesettür elbiselerde kişinin kilosu, boyu, yaşı ve yaşam şekline uygun kıyafet seçimi de son derece önemlidir. İleri yaştaki bir bayanın yaşam şekli ve tarzına uygun modeller ile genç ve hareketli bir bayanın kıyafet seçimi farklı olacaktır. Kimisi klasik ve düz modellerden hoşlanırken kimisi de spor ve dinamik çizgilerden hoşlanacaktır. Ayrıca, uzun boylu ve ince yapılı bir bayan için bol paça pantolonlar şık dururken, kısa boylu ve kilolu hanımlar için bu kıyafetler güzel durmayacaktır. Bu bayanların tercihi, hafif bol kesim ve aşağıya doğru bollaşan modeller olacaktır.

  Tesettür Giyimde Model Zenginliği

  tesettür giyimçok farklı model zenginliğine sahiptir. İkili takımlar da bayanların tercih ettiği kıyafetler arasındadır. Pantolon ceket, etek ceket şeklinde ikili takımlarda hırka ve tunik kullanımı da tercih edilecek unsurlar arasındadır. Eşarplarda uygun tasarımlara yönelmek gerekecektir. Farklı desen kullanımı, elbiseyi tamamlayacak unsurlar arasındadır. Düz bir elbise ile kullanılacak deri ya da kumaş kemer tasarımları da elbiseyi hareketlendirecek detaylardır. Spor tunik ve hırkalarda bol ve salaş tasarımlar öne çıkmaktadır. Bazı elbiselerde etnik desenler de şık ve spor duran unsurlar arasındadır. Kişinin giydiği kıyafete uygun bir ayakkabı ile şık takımlar oluşturulabilir. Tesettür giyimde herkese uygun model zenginliği bulunmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir