Hangi Vücut Tipine Hangi Gelinlik Modeli Uygundur?

  Bahar geldi, bitiyor bile… Güneşli günlerin kendini cömertçe gösterdiği şu günlerde düğün sezonu da açıldı sayılır. Gelinlik satan dükkânlarda hummalı bir koşturmacanın yaşandığı şu günlerde gelin adaylarının en çok zorlandıkları konulardan birisi hangi model gelinlik seçecekleridir. Bazen bu sorun onlarca gelinlik modeli denenmesi ve kafaların çorba kıvamında karışması ile son bulabilir. Gelinlik her kadına çok yakışır, orası ayır bir konu ancak tüm kadınlar hayatının en özel gününde, elbette masallardan fırlamışçasına güzel olmayı ister. Öyleyse işin püf noktasına göz atmanın zamanı da gelmiştir. İşte doğru bir gelinlik seçmenin püf noktası: bedeninize göre gelinlik modeli seçme meselesi.

  Dikdörtgen vücut tipi

  Eğer dar bir kalça, geniş omuzlar ve normal ölçüdeki göğüslere sahipseniz sizin dikdörtgen bir vücudunuz var demektir.  Böyle bir vücudunuz varsa, size en çok yakışacak gelinlik modelleri düz kesim gelinlik modelleri olacaktır. Omuz ve sırt dekoltesi ise, sizin olmazsa olmazlarından biridir.

  Kum saati vücut tipi

  Eğer göğüs ve kalça aynı genişlikte, bel ise son derece ince ise sizin vücudunuz kum saati vücut tipidir. Bu vücut tipine sahipseniz, çok şanslısınız; çünkü her model gelinlik sizin vücut tipinize uygundur. Ancak balık gelinlik modelleri sizin için adeta biçilmiş kaftan!

   

  Armut vücut tipi

  Eğer göğüsleriniz küçük, beliniz ince ve kalçalarınız geniş ise sizin vücut tipiniz armut vücut tipi olarak tanımlanır. Böyle bir vücuda sahipseniz, tüm dikkatleri belinizde toplamanız gerekmektedir. Gelinliğinizin etekleri ise A kesim olabilir.

  Elma vücut tipi

  Eğer kalın beliniz, düz kalçanız ve orantılı bacaklarınız var ise sizin vücut tipiniz elma vücut tipidir. Böyle bir vücuda sahipseniz, dikkat çekmeniz gereken yer hem göğüsleriniz hem de bacaklarınızdır. Sizin gelinlik olarak V yaka gelinlikleri ve yırtmaçlı modelleri tercih etmeniz en ideal tercih olacaktır.

   

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir