e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) nedir?

  e okula giriş nasıl yapılır

  Yarı yıl tatiline az bir zaman kala hem öğrenciler hem de veliler, sıklıkla e-Okul’un Veli Bilgilendirme Sistemi’ne başvuruyor. Çocukların ders notları, devamsızlık bilgileri gibi pek çok detay, kolay bir şekilde bu sistemden öğrenilebiliyor…

  Eğitim öğretim hayatının olmazsa olmazlarından sınav sonuçları, devamsızlık çizelgesi, ders ve sınav programı gibi ayrıntıların görülebildiği e-Okul sistemi, çocuklarıyla yakından ilgilenen velilerin de yardımına koşuyor. Veli Bilgilendirme Sistemi ile veli, öğrencisi hakkındaki birçok detayı okula gitmeden, öğretmenine sormadan öğrenebilme kolaylığını yaşıyor. Peki, e-Okul girişi nasıl yapılır? e-Okul girişi ve Veli Bilgilendirme Sitemi hakkındaki detayları sizin için inceledik…

  e-Okul sistemine giriş nasıl yapılır?

  e-Okul sistemine giriş yapmak için öncelikle tarayıcınızdan resmi internet sitesi “https://eokulyd.meb.gov.tr/” adresine tıklamalısınız. Açılan ekrandan sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası yazılmalıdır. Sağ bölümde yer alan “Öğrenci T.C. Kimlik Numarası” ve “Öğrenci Okul Numarası” doğru şekilde girildikten sonra ikinci aşama ekrana gelecek. Son olarak 4 haneli güvenlik kodunu da yazdıktan sonra sisteme giriş yapmış bulunuyorsunuz. Artık e-Okul veli bilgilendirme sistemindesiniz!

  e Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Yapmak İçin Tıklayın

  e okul giriş

  Veliler bu sistemden, öğretmenler girişleri yaptıktan sonra sınav sonuçlarını kontrol edilebilir, çocuğunun hangi günler toplamda ne kadar devamsızlık yaptığına bakabilir. Ayrıca haftalık ders programını görüp sınav sonuçları sonrasında öğrencisinin sınıf ortalamasını görerek genel durumu hakkında bilgi edinebilir. Bunların yanı sıra diploma puanı, verilen çeşitli belgeler, okunan kitaplar gibi pek çok içerik de e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde yer alıyor.

  Takdir ve Teşekkür belgeleri e-Okul’dan nasıl hesaplanır?

  Eğitim-öğretim dönemini kapatmaya yaklaşan her öğrenci ve velinin merak ettiği konu, taktir ya da teşekkür belgesi alıp alamacağı oluyor. Bunu hesaplamak içinse gözler yeniden e-Okul giriş sistemine çeviriliyor. Bu sistem ile takdir teşekkür hesaplamasını ve 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf ile tüm lise (9., 10., 11., 12. sınıf) öğrencilerinin ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenebilirsiniz. Bunun için önce e-Okul sistemine giriş yapın. Kesinleşen notlar için ekranın solunda bulunan Not Bilgisi seçeneğine tıklayın. Burada öğrenciye ait tüm notlar yer alıyor. Yazılı, sözlü, performans notları ile birlikte öğrencinin not ortalaması haliyle alabileceği başarı belgelerini de bu şekilde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir