Az Ürünle Mükemmel Görünen Bir Cilt

  Güzellik ve makyaj dünyası bugüne kadar hep çok ürün ile iyi bir makyaj yapmak teması üzerine yoğunlaştı. Ancak son zamanlarda yeni bir akım makyaj dünyasını etkisi altına alarak az ürünle mükemmel bir cilde kavuşmanın da fikir akımı oldu. Kontür makyajı ile tamamen makyaj ürünlerinin esiri olmuş bir cilt yerine; taze gözüken ve makyajsız bir cilt şu sıralar oldukça revaçta. Üstelik ünlüler de bu akımı gururla taşıyor.

  Geçmişte kadınlar daha süslü gözükmek için makyaj olayını abartırlardı. Günümüzde ise trend olan kendilerine karşı dürüst olarak nude makyaj akımına yönelmek. Birçok makyaj artisti nude makyaj akımının insanları daha özgür ve daha taze gösterdiğini belirtirken; siz de az ürünle mükemmel bir cilde sahip olmanın gizli silahlarına göz atmaya ne dersiniz? İşte az ama öz makyaj ürünleri…

  İlk olarak, mükemmel bir cildin nasıl göründüğünü iyi bilmek bizim için önemli olan bir adım. Sağlıklı gözüken ve mükemmel bir cildin tanımı olarak ‘yağlı görünmeden sağlıkla parlaması’ cümlesi yeterli olabilir. Mat bir cildin doğru aydınlatılması da mat cilde sahip olanların sağlıklı ve güzel gözükmesi için yapmaları gereken en doğru adım olacaktır.
  Peki, cildinizi doğru parlatmak, sağlıklı ve mükemmel göstermek nasıl mümkün olacak? Bu sorunun cevabı iki önemli faktör içerisinde gizlenmiş. Birincisi ne kadar makyaj yapmak istediğiniz ile alakalı, ikincisi ise aydınlatıcıyı ne kadar kullanmanız gerektiği ile alakalıdır. Eğer cildinizde ağır ürünler kullanmak istemiyorsanız görünmez kremsi dokular ve pudralar tam sizlik. Fondöten yerine hafif dokulu, renkli nemlendiricileri tercih ederek daha taze ve sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiz. ‘Color correcting’ dediğimiz minik renkli formüller ise tam bir kurtarıcı! Kızarıklıkları, gözaltı morluklarını ya da yeşil halkaları kapatmada birebir çözüm sunan ‘Color correcting’ makyaj çantanızda mutlaka olması gereken ürünlerden.

  Cildinizin kusurlarını küçük hileler ile kapattıktan sonra sıra aydınlık ve ıslak bir görünüme ulaşmada! Bunun için, elmacık kemiklerinizin ve kaşlarınızın kenarlarına biraz aydınlatıcı sürmeniz yeterli olacaktır.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir