Aşırı Saç Dökülmesi Sorunu

  saç dökülmesi sorunu

  Normalde bütün bayan ve erkeklerde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşılmaktadır. Fakat bu durum aşırıya gittiği zaman, bu normal karşılanmaz. Normal bir bireyde günde ortalama olarak 100 tel saç dökülmektedir. Saçlar belli zaman dilimlerinde dökülürken, belli zaman dilimlerde dinlenir, belli zaman dilimlerinde ise uzamaktadırlar. Bu zaman dilimleri tamamlandığı zaman, dökülen saçlarınızın yerine yenileri çıkmaktadır. Eğer kişide bu ortalama oranı olan saçtan daha fazla bir dökülme gözlemleniyorsa ve saçlar sağlıksız bir görüntüdeyse, kişinin bir uzmana giderek, fikrini danışması gerekmektedir.

  Aşırı saç dökülmeleri yaşandığı durumlarda, gidilmesi gereken hekim, deri hastalıkları uzmanıdır. Doktor böyle durumlarda, bu aşırı dökülmenin sebebini araştırarak, nedenini ortaya koymaya çalışacaktır. Aşırı saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler unutmamalıdır ki, kişide görülen her türlü hastalığın tedavisi farklıdır ve saçta bu rahatsızlıklardan bir tanesidir.

  Aşırı Saç Dökülmesinin Nedenleri

  • Aşırı saç dökülmesi bazen genetik sorunlar sebebiyle yaşanırken, bazense aşırı bir takım uygulamalar sebebiyle yaşanır.
  • Yanlış uygulamalı, saç bakım yöntemlerinin sebep olduğu dökülmeler.
  • Hamilelik zamanı ve aşırı ateşli rahatsızlıklar, aşırı dökülmelere sebep olmaktadır.
  • Bazı kozmetik olan ürünler, yanlış hatalı kullanılan kimyasal ürünler ve aşırı saç şekillendiriciler kullanılması saçta dökülmelere sebep olur.
  • Ailede ve de özellikle annede saç dökülme sorunu yaşanıyorsa, genel olarak saç dökülme sorunu yaşanabilmektedir.
  • Saçların sıkı şekilde toplanması veya örgü yapılması, saç dökülmelerine sebep olur.

   

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir