2019-2020 Gelin Saç Modelleri, Doğal Gelin Saç Modelleri

  modayazi.com

  Hiç şüphesiz bayanların hep hayalini kurdukları ve sabırsızlıkla bekledikleri, hayatlarının en önemli günü düğün günleridir. Gelin adayları için düğün günü her şeyin kusursuz olması ve en güzel şekilde ilerlemesi de bir o kadar önemlidir. Kendilerine en çok yakışacak gelinlik modelini seçtikten sonra, gelin saç modeli de seçerek en güzel şekilde düğüne hazırlanmak tüm gelin adaylarının hayalidir.

  Saçların parlak görünmesi gelin başı modelleri için çok önemlidir. Bunun için düğüne iki üç hafta kala saç bakımına dikkat edilmeli ve düğüne kadar saç bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

  Atkuyruğunda kurdeleler: gelin başı modellerinde popüler olan ve sıkça kullanılan atkuyruğu modeli kurdeleler ile gelinliğe ayrı bir hava katıyor.

  Gelin Saçı Buketi: gelin başına serpiştirilmiş çiçekler yerine, buket çiçekler kullanılarak bohem ve özgür ruhunuzu yansıtacak bir gelin başı yaptırabilirsiniz.

  Doğal görünüm: sizde gelin başı yaptırırken sadeliği ve dalgalı saçları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte zarif aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

  Kısa Gelin saçı: gelin adaylarının büyük çoğunluğu uzun saç modellerini tercih etse de san zamanlarda birçok gelin adayı kısa saç modeli tercih etmeye başladı. Özellikle kısa saç sevenler, saçlarını çıtçıt ya da kaynak ile saçlarını uzatabilecekleri gibi kısa gelin başı da tercih edebilirler.

  Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Birçok gelin başı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden size en çok yakışanı yapmak için dikkat edilecekler şöyledir.

  1. Gelin ve damadın boyları aynı değilse ona uygun bir saç modeli seçilmeli, eğer gelin uzun ise tepeden topuz gibi modellerden uzak durulmalıdır.
  2. Yanlış kararlar almamak için fikrini alabileceğiniz bir yakınınızı kuaföre yanınızda götürünüz.
  3. Gelin saçı aksesuarları oldukça önemlidir. Gelinlik ile uyumlu bir aksesuar takmak gerekir.
  4. Gelin saçı ve aksesuarları düğün mekanına uygun seçilmelidir.
  5. Yüz şekline uygun bir model seçilmelidir. Yuvarlak yüzlüler topuz, kare yüzler kaküllü modeller tercih edebilir.
  6. Saç bakımına birkaç hafta önceden başlanmalıdır.
  7. Düğünden önce mutlaka gelin saçı provası yapılmalıdır.

  https://modayazi.com/2019/01/04/2019-2020-gelin-sac-modelleridogal-gelin-sac-modelleri/

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir