Yakından Bakalım: Kalıcı Kaş Makyajı

  Kadınların yüz ifadesini belirleyen en önemli noktalardan birisi hiç şüphesiz kaşlardır. Bu sebeple kaş bakımına ve kaş şekline ekstra özen gösteren kadınlar son zamanlarda kalıcı makyajdan yardım alarak yüzlerine en yakışan kaş modelini uzun süre kullanır hale gelmenin keyfini çıkarıyor. Peki, kalıcı kaş makyajı hakkında merak ettiklerinizi işin uzmanlarından öğrenmeye ne dersiniz?

  Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

  Kalıcı kaş makyajının mantığı; kök boya olarak adlandırılan doğal ve mineral renklerin, steril, mikro ve tek kullanımlık iğneler kullanılarak derinin hemen altına yerleştirilmesi işlemidir. Kalıcı makyajda en çok tercih edilen bölgelerden birisi olan kaşlar; özellikle seyrek, şekilsiz ve açık renkli kaşlara sahip kadınlar arasında oldukça popüler bir yöntemdir.

  Kalıcı kaş makyajının kalıcılığı ne kadardır?

  Kalıcı makyajda hücrelerin kendini yenilemesi yüzünden zamanla boya pigmentlerinin vücuttan atılma durumu yaşanır. Bu yüzden kalıcı kaş makyajının kalıcılık süresi kullanılan tekniğe, kişinin cilt tipine ve kişinin metabolizma hızına göre değişiklik gösterebilir ve herkes için aynı değildir.

  Kalıcı kaş makyajı uygulaması ne kadar sürer?

  Kalıcı kaş makyaj uygulaması ortalama 1,5-2 saat arasında değişen bir işlemdir.

  Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır?

  Zamanı kısıtlı olan, kozmetik ürünlere alerjisi olan, seyrek ya da yarım kaşlara sahip olan kadınlar için kalıcı kaş makyajı uygulaması tam bir kurtarıcıdır. Ayrıca bu teknik bazı tedaviler nedeniyle kaşları dökülen kadınlar için veya düşük kaş gibi asimetrik sorunlara sahip kadınlar için de kurtarıcı bir uygulamadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir