Trend Alarmı: Oversızed Ceketler

  Son zamanların şüphesiz moda dünyasında en popüler olmuş trendlerinden biri olan oversize parçalar, yeni sezonda iddialı görüntüsünden hiçbir şey kaybetmiyor. Ancak her yeni sezonda oversize bir parçanın daha çok ön planda olduğu gerçeği de değişmiyor. İşte yeni sezonda oversize parçaların en dikkat çekeni: oversize ceketler.

   


  Genellikle erkeklerin kıyafet dolabında görmeye alışık olduğumuz bol kesim oversized ceketlere bu sezon kadınlar el koydu ve ‘trend alarmı’ çalmaya başladı. Oversize ceketleri özellikle havalar soğumaya başladığı andan itibaren hem ünlü isimlerin üzerinde hem de markaların yeni sezon koleksiyonlarında sıkça görmüşsünüzdür eminiz. Rahat kalıpları, maskülen çizgisi ancak bir o kadar da feminen parçalar ile gösterdiği uyum sebebiyle çok sevdiğimiz oversize ceketler yeni sezonda renk renk desen desen vitrinlerde!

  Oversize ceketler arasında özellikle pastel ya da koyu renk olanlar ve yün, tüvit ve camel kumaştan tasarlananlar sonbahar-kış sezonu için adeta biçilmiş kaftan. Ancak bizim favorimiz son zamanlarda sokak modasını kasıp kavuran oversize ekose ceketlerden yana. Siz de sezonun en iddialı parçalarından birisi olan oversize ceketlerden bir tane edinebilir, bu parçayı ister gömleklerle ya da kumaş pantolonlarla isterseniz de eteklerle, jean pantolonlarla ya da dar kesim bluzlarla birlikte kullanabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir