Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

  Birkaç sezondur devam etmesine rağmen hala birçok kişinin tercih ettiği ombre saçlar, saçlarına hareket katmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Ombre saç üst kısımları koyu uç kısımlara doğru ise zıtlık oluşturacak şekilde daha açık tonların kullanıldığı bir saç modelidir. Bu saç ile doğallığınızdan ödün vermeyip tarz bir görüntüye sahip olacaksınız.

  Doğal Ombre Nasıl Yapılır? 

  Güneşte açılmış gibi görünen ombre saçın bir artı yönü daha var. Saç boyası saç diplerinize gelmediğinden saçlarınızda çok fazla yıpranma da olmayacaktır. Sarı, kestane, kızıl ve karamel tonlarındaki ombre saçlar oldukça popüler. Ombre saçı kozmetik marketlerde satılan ombre saç için özel olarak üretilmiş saç boyaları ile yapmak oldukça kolay. Ancak kendinize güvenmiyorsanız güvendiğiniz bir kuaföre gidip yaptırmanızı öneririz.

  Gelelim evde ombre saç yapımına. Öncelikle kendi saç renginize uygun olacak bir boya seçin. Ombre saçı yaparken ihtiyacınız olanlar; ombre saçlar için özel üretilmiş saç boyası, ince bir tarak ve saç kurutma makinası.

  Ombre Nasıl Yapılır – Video

   

  Boyamaya başlamadan önce saçınızı ince tarağınızla tarayarak pürüzsüz hale getirin ve saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Daha sonra boya paketinizden çıkan boyama talimatlarını okuduktan sonra boyayı hazırlayıp içinden çıkan özel ombre fırçasıyla hazırladığınız boya karışımını uçlardan başlayarak uygulayın.

  Boyayı uygulamaya başlamadan önce renk geçişlerinin ne uzunlukta olacağına karar verin ve uygularken karar verdiğiniz boyun 2 cm aşağısından başlayarak boyayı fırçayla sürün. Ardından fırçaya yeni boya eklemeden aynı işlemi biraz daha yukarıdan yapın ve uygulamanızın ahenkli ve hep aynı şekilde olduğuna dikkat edin. Düzgün yapmazsanız mükemmel bir geçiş sağlayamazsınız.

  Yukarıdaki işlemi tüm saçınıza uygulayın. Boyama işlemi bittiğinde boyanın saçta iyice dağılıp dağılmadığından emin olun. İstediğiniz saç tonuna bağlı ortalama 20 dk bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Uçlarda oldukça sarı bir ton yakalamak istiyorsanız en uzun bekleme süresini uygulayın. Doğal gözükmesini istiyorsanız minimum süre tutmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı kurutun ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

  Ombre İçin Alışveriş Önerisi

  L’Oreal Paris Colorista Effect 2 Ombre

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir