Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  dumanlı göz makyajı

  Etkileyici göz makyajının sırrı, buğulu bakışlar yaratmakta. Özellikle son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz “smokey eyes” makyajını önceden daha çok gece makyajlarımızda kullanırken artık günlük hayatımızda da kullanır hale geldik. Tabii biraz yoğunluğunu azaltarak…

  dumanlı göz makyajı

  Göz Makyajı Teknikleri

  Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzü nemlendirin ve ardından primer uygulamayı ihmal etmeyin. Primer makyaja başlamadan önce bize alt yapı oluşturarak astar bir tabaka olacak ve makyajımızın kusursuz görünmesinde katkı sağlayacak. Göz makyajınız için yağsız olanları kullanmanızı öneririz çünkü ilerleyen saatlerde göz kapaklarınız yağlanıp, farda topaklanmalar yaratabilir.

  günlük göz makyajı

  Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Göz makyajımızı yapmaya far ile başlıyoruz. Smokey eyes göz makyajı için gri (gündüz kullanacaksanız kahve) farımızı alıyoruz ve içten dışa doğru uyguluyoruz. Ardından yumuşak olan göz kalemimizi alıp kirpik diplerimizden bir çizgi çekiyoruz. Bunu yaparken çizginin çokta düzgün olmasına dikkat etmeyin çünkü fırça yardımıyla ya da parmağımızla yayacağız.

  Üçüncü adımda gümüş(gündüz içinse açık kahve tonları) renkli farımızı alıyoruz ve gözümüzün iç kısmına sürüyoruz. Bu far gözümüzde aydınlatıcı görevini görecek. Ardından bir fırça yardımıyla alt ve üst kirpik diplerinize koyu far sürün.

  Sonraki adımda gözlerinize eyeliner çekin ve gözleriniz büyük ise göz kaleminizle gözünüzün içini de boyayın. Gözleriniz küçük ise bunu yapmayın çünkü gözlerinizin daha küçük gözükmesine neden olur. Son aşama da ise bol hacim veren maskaranızı iki kat uygulayın.

  Göz makyajı nasıl yapılır video 

  Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Eğer gündüz smokey eyes makyajını kullanacaksanız gözlerinize eyeliner çekmeyin ve makyajınızı daha hafif yapın. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise, yoğun bir göz makyajı yaptıktan sonra dudaklarınızı azıcıkta olsa renklendirmeniz gerektiği. Çok abartılı renkler kullanmayarak parlatıcı ya da nude tonlarda ruj kullanmalısınız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir