Cildinizi Siyah Noktalardan Arındıran Beş Yöntem

  Siyah noktalar cildimizin en büyük sorunlarından birisi di mi? Tam bitti derken yeniden başlayan siyah nokta probleminin nedeni ise oksitlenmiş kir, sebum ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkamasıdır.

  Bu sebeple siyah noktalar ile savaşta cilt temizliğinin rolü oldukça büyüktür. Peki, siyah noktalardan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak için size 5 nokta atışı yöntem söylesek? İşte siyah noktalar ile savaşan beş yöntem…

  Buhar Banyosu

  Buhar banyosu cildi temizlediği gibi aynı zamanda siyah noktaları ciltten temizlemek için de birebirdir.

  Cilt Temizliği

  Siyah nokta problemiyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, cilt temizliğinize özen göstermeli ve düzenli aralıklar ile cilt temizliği yaptırmalısınız. Cilt temizliği rutininizde doğru ürünler kullanarak cildinizi hem sağlıklı hem de siyah noktalardan arınmış bir seviyeye getirebilirsiniz.

  Deniz Tuzu

  Deniz tuzu cilt temizliği için kullanabilen ve son zamanlarda popüler olan ürünlerden birisi. Özellikle siyah noktalarınızdan kurtulmak için deniz tuzu ile yapacağınız basit bir peeling, cildinize oldukça iyi gelecek.

  Tarçın

  Cilt temizliğinde pek duyulmayan tarçının saymakla bitmeyen faydalarından birisi de siyah noktaları temizlemesi.

  Limon ve Şeker

  Limon asidik yapısı sayesinde hem cilt rengini eşitlemede hem de cildi temizlemede kullanılan mucizevî bir doğal ürün. Üstelik limonu şeker ile birlikte kullanarak siyah noktalarınızdan kurtulmanız da mümkün. Ancak akneli ve hassas bir cilt tipiniz varsa bu yöntemi uygulamamalısınız.

   

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir