Başörtüsü Bağlamaları Modelleri

  başörtüsü bağlamaları modelleri

  Başörtüsü kullanımı hızla yaygınlaşarak günümüzde her kadının gardırobunun olmazsa olmazı haline gelmiştir. Tesettürlü bayanlar eşarp olarak kullanırken , açık olanların soğuk yaz gecelerinde pançosu , kombinlerinde tamamlayıcıları , mayo üstünde bolerosu olabilmektedir.Hatta bir çok ev kadını ev dekorasyonlarında bile şık bir Başörtüsünden faydalanabiliyor.

  Başörtüsü Modelleri

  Başörtüsü kullanımının yaş sınırı yoktur , iş hayatınızda da kolaylıklar sağlayacak pratik kullanım şekilleri ile resmi bir iş yemeğinde ya da çılgın bir partide de kullanabilirsiniz. Okula giden bir çocuğun boynuna soğuktan koruması içinde takabilir , bir gencin okula giderken kullanması da olasıdır. Başörtüsü hiçbir zaman aşırı bir görüntü yaratmayacağı gibi bazı ortamlarda şıklık ve zarafeti bazı ortamlarda ise abartıdan kaçınmanın en basit yöntemi diyebiliriz.

  şal modelleri

  TIKLA AL 

  TIKLA AL

  TIKLA AL

  Başörtüsünün kadınlar için kurtarıcı bir etkisi olduğu aşikar ancak kullanımı açısından deseni , modeli kadar bağlama şekli de çok önemlidir. Eşarp olarak ya da saçınızda toka aksesuarı olarak kullanacağınız bir Başörtüsünün rengi ve ölçüleri yüz şeklinize uygun olmalıdır. Ayrıca makyaj yaparken olduğu gibi cilt renginize de uygun tonlarda Başörtüler seçmelisiniz.
  Başörtüsü kullanımı da yeni trendleri takip etmeyi ve uygulamayı gerektirir. Bazı bağlama şekillerinin hiç modası geçmeyeceği gibi bazı durumlarda da modanın gerisinde kalabilirsiniz. Dolayısı ile aslında kullanım açısından kolay olsa da uygulama açısından meşakkat gerektirebilir.

  Başörtüsü kullanımı sadece kadınlara özel olmamaktadır günümüzde erkeklerde bir çok kadın aksesurarından faydalandıkları gibi Başörtülerinden de vazgeçemiyorlar. Bir çok modelde Başörtüsü kıyafetlerinin kombini olarak rahatlıkla kullanabiliyorlar.

   

   

  Başörtüsü Bağlamaları

  Her yaşa ve cinsiyete hitap eden bu aksesuarın hayatımıza bu kadar işlemesinin en büyük sebebi elbette üreticilerin bu konuda hassas üretim yapmasıdır. Kadınların ve erkeklerin ne istediklerine önem vererek her kesime hitap ediyorlar. Dokusu ve yapısı ile her bütçeye uygun Başörtüleri üretiliyor.

  Başörtüsü Bağlamaları Modelleri – Video

  -İş yerindesiniz ani bir iş yemeği organize edildi . Üzerinizdeki siyah elbise bu gösterişli restoran için çok sıradan ve kendinizi hiç iyi hissetmiyorsunuz . Ufak bir dokunuş ile siyah elbisenizi tamamlayacağınız tek omzunuzdan aşağı doğru bıraktınız Başörtünüzü.Bu aksesuar sayesinde zarafetiniz ve kibarlığınızı bütünlemiş olacaksınız.

  -Akşam biraz kafa dinlemek , biraz sohbet etmek için bir sahil kenarına çay içmeye gittiniz. Mevsimlerden yaz da olsa akşamlar hep başa beladır. Hava serinlemeye başladı ve yakınınız ya da siz üşümeye başladınız Başörtünüzü bir hırka gibi kullanabilir ve soğuktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

  -Hediye almanız gerekiyor ama hediye alacağınız kişi ile ne samimisiniz ne de çok yabancısınız. Zevklerini de çok fazla bilmiyorsunuz . O zaman bir Başörtüsü alarak kendisine güzel bir hediye vermiş olabilirsiniz.

  -Masa örtüleri her zaman istediğiniz kadar şık olmayabilir. Zengin ve gösterişli bir Başörtüsü ile masanızın dekoru ile istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz.

  – Eşarp kullanmak sizi çok uğraştırıyor da olabilir. O zaman çeşitli Başörtüleri ile birbirinden şık eşarplar yaratabilirsiniz. Bu kullanım aslında en meşakkatli kullanım tarzıdır. Başörtünüzün kumaş ve dokusuna göre muhakkak bone kullanmalısınız . Başörtüsünün kaymaması için iğneler ile bone ve Başörtüsünüı sabitlemeyi de unutmamalısınız. Boyun kısmını açıkta bırakmamalısınız. Bu şekilde hem dinin tesettür için uygun gördüğü şekilde kapanmış olursunuz hemde vücut yapınızı bölmemiş , dışarıdan bakanlar için göz yorucu bir görüntü oluşturmamış olursunuz.

  Başörtüsü kullanımı ve Başörtüsü modellerinin ucu bucağı yok anlayacağınız .Saten , dantelli , ince bir kumaş , pastel tonlarda bir Başörtüsü , cıvıl cıvıl renkleri olan bir Başörtüsü , battaniye Başörtüleri desenli Başörtüleri , sade başörtüler şıklığından ödün vermeyen hanımların tercihi ve vazgeçilmezi halindedir. Biraz el beceriniz de varsa kendi Başörtünüzü kendiniz de tasarlayabilirsiniz.Renkleri , kumaşları, ve dokularıyla bambaşka insanlara dönüştürebilirler. Başörtüsü kullanımı aslında bir insanın tarzını da yansıtmaktadır. Bu bir stildir. Her kıyafetini Başörtüsü ile tamamlayan bir çok insan ve modacı görürüz. Hatta modacıların neredeyse tamamı aksesuar olarak muhakkak bir Başörtüsü kullanmaktadır.

  Her dönemin vazgeçilmezi Başörtüleri bu senede yine trende ve asalet ve zarafetin sembolü halindedir. Sizde kendi tarzınızı Başörtüleriniz ile yansıtın .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir