2016 – 2017  PANÇO SAVAŞLARI

  Evet, moda takipçileri 2016 – 2017 sezonunda da yine 90lı yıllarda moda olduğu gibi pançolara yeniden merhaba dedik.  Biraz “Kızılderili modasını” anımsatan otantik tarzlı bu battaniyemsi şallar hem şık, hem de salaş giysilerden. Büyük bir retro yaparak vitrinleri donatan pançoların yine gündeme girmesiyle beraber de tüm vitrinler birden bire tekrar sayısız panço çeşidiyle bayanların beğenisine sunulmuş durumda. Çizgilileri ve ekose desenli olanları ise pek bir popüler…

  chloe-1

  Pançolar rengarenk mağaza vitrinlerini süsleyedursun aynı zamanda da müthiş bir kilo gizleme aracıdır.  Zira altınıza dar bir etek ya da ince formda kalem bir pantolon giyerek tüm kilonuzu profesyonel bir biçimde pançoların altında gizleyebilirsiniz. Ama tüm bu doğru kullanım önerilerine rağmen elbette ki yanlış kullanım şekilleri de yok değil. Örneğin üst kısmımızda haddinden fazla kilo birikimi varsa ekoseli, desenli ve göz alıcı renklerde olanlarından kaçınmalısınız. Bu konuda grili, siyahlı, bordolu ya da koyuca yeşil veya mavi tonlarını ustaca tercih edebilirsiniz.

  chloe-2

  Yine yanlış panço kullanımlarından birisi de kısa boylu bayanların oldukça uzun boylarda püsküllü pançolardan kullanıyor olması. Son olarak yapılmaması gereken bir yanlışta üzerinize doğal olarak aşağı doğru genişleyen bir panço giydiğinizde, altınızda da genişleyen çan formunda, kloş etek formunda eteklerden kullanmanız olacaktır. Panço seçerken dikkat edeceğiniz en önemli unsurlardan biri de pançonun boy uzunluğudur. Pançonuzun boyu ne çok uzun ne de çok kısa olmamalı. Daha önce de belirttiğimiz gibi aşırı uzun olan pançolar boyunuzu keseceği gibi haddinden kısa pançolar (karın bitimindeki pançolar) sanki kumaş yetersiz kalmış gibi, ya da üzerinizde emanet gibi duracaktır.

   

  chloe-3
  En güzel pançolu kombini indigo rengi dar jeanler, süet – güderi botlar ve balıkçı kazak kombinleriyle oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda tayt ve diz kapaklarınıza kadar uzanan çizmelerle de en iyi 2. pançolu kombininizi oluşturabilirsiniz. Öte yandan pançolar yazımızın başında da belirttiğimiz gibi oldukça otantik tarzda giysiler olduğundan üzerinde etnik çizgileri, tribal efektlerin bulunduğu pançoları bu  türlü kombinlerinizde  başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu açıdan yünlü pançolar sizleri soğuk havalardan kaliteli bir şekilde koruyabileceği gibi, süet dokulu pançolarda orijinal bir pançoda bekleneni yansıtan görüntüler elde etmenizi sağlayacaktır. Dikdörtgen kesimli önü açık pançolar ya da kendinden balıkçı yakalı – boyundan giyilen pançoların sahip olduğu hava birbirinden çok farklı olduğunu da söylemeliyiz. Bu arada unutmadan hemen söyleyelim yine pançolu bir kombinde son dokunuş mutlaka hoş bir şapka ile olmalıdır.

  chloe-5

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir