Category: Saç
Saçlarımız görüntümüzü önemli ölçüde etkileyen faktördür. Bakımlı güçlü saçlar güzelliğinize güzellik katar. Aynı zamanda saçların rengi ve kesimi yüz şeklimize uygun bir biçimde yapılırsa yüzümüzü olduğundan ince ve daha genç gösterebiliriz. Bu kategoride modamanya okurları için hem saç bakımı hem de saç modelleri ile ilgili önemli bilgiler verilecektir.

Saçlarım En Hızlı Şekilde Nasıl Uzar?

Tüm kadınlar saçlarını kestirirken bir kez daha düşünür değil mi? Özene bezene uzattığımız o saçlarımızı bir tık fazla kesen kuaföre duyduğumuz öfke ise deyim yerindeyse ‘kök’ söktürür derecede! Peki, saçlarınızı bir anlık gaza gelip kısa kestirdiniz diyelim. Çok ama çok pişmansınız ve saçlarınızı bir an önce uzatmak istiyorsanız. İşte size doğanın mucizesinden faydalanarak saçlarınızı en hızlı şekilde uzatmak için kullanabileceğiniz maskeler…

Hindistan cevizi deyip geçmeyin!

1 yemek kaşığı Hindistan cevizini rendeleyerek iyice ezmelisiniz. İçerisine 1 yemek kaşığı ev yoğurdu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yumurtanın tamamı, 1 yemek kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı zencefil tozunu karıştırarak küçük bir cezvede ısıtın. Kirli saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 30-40 dakika kadar bekletin ve sonra ılık su ve şampuanla yıkayın.

Patatesin gücü!

2-3 tane orta boy patatesin kabuklarını soyarak tüm patatesleri 3-4 parçaya ayırın ve blenderden geçirin. Oluşan minik patates parçalarını temiz bir tülbendin içine koyarak sıkın ve suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz patatesin suyunu kirli saç diplerinize masaj yaparak sürün. 30 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayın.

Sarımsak olmazsa olmaz!

Elbet ki saç bakımı denildiğinde atlanmaması gereken doğal bir mucize de sarımsaktır. 5 diş sarımsağı iyice ezerek işe başlayabilirsiniz. Ardından rendenin ince tarafıyla sarımsakları rendeleyin ve derin bir kâsenin içine koyun. İçerisine 1 tane bıldırcın yumurtasını kırın. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı da elma sirkesini de bu kâseye ekleyin. Tüm malzemeyi karıştırın ve bu karışımı öncelikle saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Ardından saç tellerinize sürün ve başınıza bir bone geçirip yarım saat bekletin. Bu beklemeden sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.