Zamansız Trend: Leopar Deseni

  VAHŞİ LEOPAR ŞEHRE İNDİ

  Tabiat bize karşı her zaman cömert olmuştur. Büyüleyici desenlere sahip canlılar ise başta Roberto Cavalli olmak üzere, birçok başarılı modacıya ilham kaynağı… Bu desenlerden en iddialısı, hiç kuşkusuz dişiliğin simgesi, vahşi ve çekici leoparın sahip olduğu güzelliktir. En başarılı ressamın fırça darbeleri bile tam anlamıyla anlatamaz bu muhteşemliği. Kalıcılığının gizemli ve sırrı hiçbir zaman bilinmez ama gözümüzden kalbimize uzanan görsel şölenlerden biridir.

  Leopar Nasıl Doğru Kombinlenir?

  Bir çoğumuzu etkisi altına almış leoparı üzerimize adapte etmek oldukça özen ister… Leopar doğru kombinlendiğinde tabiat bize sıradışı ihtişamını ödünç verir, fakat bu iddialı desende yanlış seçimlere yer yoktur çünkü çok şık olabileceği gibi hak etmediğinden çok daha fazla rüküşte olabilir. Ne kadar sade olursa o kadar devleşen leoparı, kıyafetlerin dışında ayakkabı, çanta gibi küçük detaylarda kullanıp, tek bir renkle kombinleyerek de oldukça hoş bir patlama yaratabiliriz. Bu sezon sıkça rastlayacağımız ‘leopar’ daha şimdiden vitrinlerden sokaklara taşmış ve büyük bir hızla şehrin her yerini sarmış durumda. Şimdi tabiatla bütünleşme zamanı…

  Leopar hiç şüphesiz moda dünyasının en iddialı ve en sezonsuz desenlerinden birisidir. Kimine göre oldukça iddialı kimine göre fazla feminen görünen leopar deseni, doğru kombinlendiğinde şık ve tarz bir görüntüye ulaşmanıza da yardımcı olacaktır. İşte leopar desenini doğru kombinlemenin ipuçları…

   

  Leoparın Aksesuarda Kullanımı

  Leopar her sezon olduğu gibi bu sezonda çok ama çok moda! Ancak siz hala leopar desenine karşı mesafeli duruyorsanız bu deseni küçük parçalarda kullanmayı deneyebilirsiniz. Leopar bir ayakkabı ya da çanta, hatta şapka ve eldiven bile kombinlerinize hareket katmaya yetebilir.

   

  Dış Giyimde Leopar Kullanımı

  Leopar desenini büyük bir parçada kullanmak istiyorsanız işin içine tek renk parçalar ile yaptığınız kombinleri dâhil etmeniz gerekecek. Örneğin leopar bir ceket ya da kürk için siyah renk basic parçalar ile yaptığınız bir kombin yeterli olacaktır. Leopar deseni en basit kombini bile şık ve tarz bir görüntüye ulaştırmaya yetecektir.

  Eğer sokak modasında ünlü isimlerin leopar desenini nasıl kullandığını merak ediyorsanız, ilham almak için Kate Moss ve Alexa Chung gibi ünlü isimler size yardımcı olacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir