ZAMANSIZ ŞIKLIK; ELEGANT GİYİM MODASI

Zamansız şıklığın sembolü haline gelmiş olan elegant giyim modası her dönem moda sektöründe kendine yer bulmuş olup, çoğu kadının sıklıkla tercih ettiği bir giyim tarzıdır. Elegant kelimesi İngilizce bir kelimedir ve Türkçeye çevrildiğinde bulduğu karşılıklar, zarif, şık, kibar, mükemmel kelimeleridir. Moda sektöründe ise elegant giyim tarzı veya elegant giyim stili zarif ve kaliteli bir görünüm sağlayan giyim şekli anlamına gelmektedir.

Elegant giyimin sezonu, zamanı ya da bir dönemi olmaz. Her dönem moda dünyasında vardır. Nerede elegant giyim tarzı kullanılmalıdır diye soracak olursanız buna da uygun bir cevap vermek oldukça zor olacaktır. Elegant giyim zarifliği, inceliği ve kaliteli giyimi simgeler. Sokakta da, ofiste de ya da herhangi bir davette de elegant giyim stili kullanılabilir. Hatta çarşıda pazarda bile hoş görünür.Yadırganmaz aksine hayranlık uyandırır.

Elegant giyimde aslolan sadelikle birlikte şıklığı ve zarifliği yakalamaktır. Göz yormadan nezih bir görüntüye sahip olmak, hayranlık dolu bütün bakışların üzerinize dönmesine sebep olur. Her döneme ve her mekâna hitap eden, çoğu ortama uyum sağlayabilen bir tarz, bir stildir. Elegant tarzda giyinmiş biri zaten o mekâna veya ortama uyumlu olup olmadığıyla değerlendirilmez. İnsanların kafasında, sadece ne kadar zarif, ne kadar ince ve ne kadar seçkin göründüğü hakkında düşünceler oluşmasına neden olur.

Etrafınızdaki tüm bakışları üzerinizde toplayıp, hayranlıkla seyredilmek istiyorsanız yani elegant bir giyim stiline sahip olmak için dikkat etmeniz gereken detaylar ise şunlar:

 1. Giysilerinizi seçerken mümkün olduğu kadar az renk kullanın. Göz yormasın.
 2. Karışık renkler ve desenlerden oluşan kumaşlardan yapılmış giysilerden uzak durun.
 3. Şık ve zarif bir aynı zamanda da asil bir görüntü yakalamak istiyorsanız, doğru ve uyumlu kombinler oluşturun.
 4. Giysilerinizi alırken fazla detaydan kaçının. Tercihinizi sadelik ve kaliteden yana kullanın.
 5. Şık zarif ve seçkin giysilerini yine aynı derecede şık zarif ve seçkin aksesuarlarla tamamlayın. Ve fazla da aksesuar kullanmaktan kaçının. Örneğin; sade siyah düz inen kısa bir elbisenin üzerine takacağınız bir inci küpe elegant bir görünüm sağlayacaktır.
 6. Saç ve makyaj konusunda da sadelikten vazgeçmeyin.
 7. Klasik kesim giysilerle elegant giyim tarzı çok rahat yakalanabilir.
 8. Dantel ipek gibi zarif ve kaliteli kumaşlardan yapılmış giysiler tercih edin.
 9. Ayakkabı alışverişinde de ilk tercihiniz şık ve zarif olan modellerden yana olmalıdır.
 10. Çanta konusunda da aynı hassasiyeti göstermelisiniz.
 11. Tek renklerden oluşturduğunuz kombinlerin üzerine biraz hareket biraz da ışıltı katmak adına şık bir şal veya zarif bir broş da kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.