Yüz Hatlarını Vurgulamak İçin Nasıl Makyaj Yapılmalı?

  Makyaj teknikleri için sizlerle ip uçlarını paylaşıyoruz. Bu konuda bilgi almanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Belki yüzlerce makyaj teknikleri konularına bakıyorsunuz en iyi şekilde nasıl makyaj yapabilirim diye. Bu konuda sizler için en basit şekilde anlatım hazırladık. Doğal kemik yapısına uygun makyajı nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Bir kaç püf noktası göreceksiniz. Bu püf noktalarını günlük makyajınız için kullanabilirsiniz.

  yüz-hatlarını-vurgulamak-için-makyaj-püf-noktaları

  Resimlerde makyajın nasıl yapıldığını gördüğünüz. Şimdi bu adımları anlatalım.

  1. 2. Yüzünün tamamına fondöten veya renkli nemlendirici uygulayın. Resimlede kullanılan Tarte’s BB Cream in “Medium Light”. Bir fondöten fırçası veya bir krem kapatıcı kullanarak (2 ile 3 kat daha hafif cilt tonu), gözlerinizin alt kısımlarına kapatıcı uygulayın, burun kenarlarından aşağı ve geri yukarı doğru saç çizgisi hizasında fırçalayın.

  3. Aynı kapatıcıyı kullanarak alnın ve burun köprüsünün aşağı merkezini, üst dudak, çene merkezi ve kaş kemiğinize vurgulayın. Son olarak, elmacık kemikleri altında çene için kapatıcı uygulayın.

  4. Tüm vurgulama işlemlerini bitirdikten sonra, dış hatları belirleme kısmına geçiyoruz. Serin tonlu krem kapatıcı seçin veya fondöten ile cilt tonunuzu 2 ile 3 ton daha koyu yapın. Küçük sert bir fırça alarak veya fondöten fırçası ile yanaklarınıza vurgulayıcı kremleri sürün. Sadece elmacık kemiği altında saç çizgisi yol hattında bu işlemleri yapın.

  5. 6. 7. Aynı renk krem ile aynı işlemi alnınıza da uygulayın. Çene hattı, boynun yan kısımları ve burnunuzun kenarlarına da aynı işlemleri uygulayın.

  8. Bir ıslak Beauty Blender veya Duo Fiber Blending fırça kullanarak tüm dış hatları vurgulayıcı işlemleri harmanlayarak fırçalayın ta ki ikisi arasında bir renk ayrımı kalmayana kadar.

  9. Son olarak, hafif allık uygulayın ve küçük doğal kıllı bir fırça kullanarak bu allık tonunu ayarlayın.

  İpucu: Bu işlemler için krem veya toz kullanabilirsiniz. Bronzlaştırıcı kullanmaktan kaçının.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir