Yüksek Topuklular İle Rahat Etmenin Püf Noktaları

Mezuniyet partileri, düğün sezonu, açık hava kutlamaları derken ‘ne giyeceğim’ derdi kadar ‘topuklu ayakkabılar ile uzun saat nasıl ayakta duracağım’ derdi de kadınların korkulu rüyalarından birisi olmuş durumda. Ancak hiç dert etmeyin çünkü gece boyu topuklu ayakkabı giyip, yine de ayakta kalabilmenizin formüllerini sizin için araştırdık. İşte yüksek topuklularla rahat etmenin ipuçları…

Ayak yapınızı bilin

Ayak yapınızı bilmek ve ayak yapınıza uygun bir topuklu ayakkabı alışverişi yapmak ayakta kalmanızın ilk adımıdır. Sadece ayak numarasını bilmek doğru ayakkabı seçmek için yeterli bir bilgi değildir. Aynı zamanda ayaklarınız ince mi, taraklı mı, yüksek kavisli mi gibi soruların yanıtı da bilmeniz ve ayak yapınıza uygun alışveriş yapmanız önemlidir.

İşin kolay yolu: Kalın taban, kalın bantlar

Yüksek topuklu ayakkabılar ile rahat etmek istiyorsanız ayakkabı modelini seçerken iki önemli noktaya dikkat etmeniz gerekmekte. Ya kalın taban dediğimiz platform bir model tercih ederek tabandan aldığınız destek ile uzun süre ayakta rahatça kalabileceksiniz. Ya da ince tabanlı bir model tercih edeceksiniz bantlı modellere yönelerek ayağınızı kavramasına dikkat edeceksiniz.

Üçüncü ve dördüncü parmakları birbirine bantlamak

Yüksek topuklu ayakkabı ile uzun süre ayakta kalmak zorunda olanların en çok kullandığı yöntemlerden birisi olan üçüncü ve dördüncü parmakları birbirine bantlamak ayağınızın daha rahat etmesine yardımcı olacaktır.  Bu yöntem ile parmak uçlarındaki baskı ayağınıza daha dengeli dağıtılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir