Yırtık Jean Nasıl Yapılır?

Evet sizlere bu konumuzda yırtık Jean nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bildiğiniz üzere yırtık kot pantolonlar her zaman moda, tarz fark yaratan ürünler. Sizde kendiniz yırtık Jean yapabilirsiniz. İşte adım adım yırtık Jean yapma yöntemleri.

Kendinize en güzel yırtık Jean pantolonu yaratmak için anlatacağımız adımları uygulayın.

1. Yırtmak istediğiniz jean pantolonu seçin

Pantolon türü skinny, boyfriend, mavi, siyah olabilir, siz hangisini tercih edersiniz.

2. Gerekli malzemeleri hazırlayın

yırtık-jean3

Jean pantolonunuzda kaliteli, tarz, göze hoş gelen yırtıklar yaratmak istiyorsanız, pantolonunuzu biraz hırpalamak zorundasınız. Jean pantolonunuzu yırtmak için gerekli olan malzemeler; zımpara kağıdı, çelik tel, ve ponza taşı. Delikler içinse iyi kesen küçük bir makas ve maket bıçağı yeterli olacaktır. Pantolonun önünü keserken arka kısmına hasar vermemek için arasına mukavva kağıdı koymanızı öneririz. Bu ufak yardımcı sizin hayatınızı kurtaracak.

3. Jean pantolonunuzu işaretleyin

Jean pantolonunuzda hangi kısmı yırtmak istiyorsanız orayı bir kalem, tebeşir veya toplu iğne yardımıyla işaretleyin.

4. Jean pantolonunuzu yıpratmaya başlayın

yırtık-jean5

İşaretli kısımları araya mukavva kağıdını koyarak zımpara kağıdı, çelik tel ya da ponza taşıyla ovalamaya başlayın. Jean kumaş incelinceye kadar bu işleme devam edin. Eğer diz ve kalça bölgesine yapmak istiyorsanız, zımpara kağıdını zemine yapıştırın ve bu kısımları kağıda sürtün.

5. Son adım: Delikleri oluşturun

yırtık-jean6

İncelttiğiniz kısımları makas veya maket bıçağı yardımıyla yatay olarak kesmeye başlayın. Eğer büyük delikler istemiyorsanız, jean yüzeyinde oluşan beyaz iplikleri görene kadar çizik atın. Son olarak kenarlardan bir cımbız yardımıyla istediğiniz kadar iplik çıkartın.

Bunları uygulayarak kendinize istediğiniz şekilde yırtık Jean pantolon yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir