YİNE YENİDEN EKOSE…

Kış geliyor ve kıyafetlerin üzerinde hüküm sürmeye başlayan sıcacık ekose efektleri de kışın habercisi gibi sanki.  Kimi zaman annenizin masa örtüsünde gördüğünüz ya da kimi zaman evinizin oturma odasında duran TV. battaniyesinde olduğu gibi daima insanın içini ısıtan bir havası vardır ekosenin.

screenshot_1

Özellikle de bu kış fark edebileceğiniz üzre kocaman ekoseler bayan mantolarının üzerini süslemeye başladı bile. Bu arada bu sene aynı 90 lı yıllarda olduğu gibi retrolu bir dönüşle tavan yapan oduncu gömlekleri de unutmamak gerek. Dediğimiz gibi 90 lı yıllarda hayatımıza giren oduncu gömlekleriyle hayat birden bire kışın ortasında renklenivermişti ve farklı bir tarzla ekoseye bulanmıştı. İşte bu sene de aynı o şekilde bir dönüş var ekoseli – oduncu gömleklere. Bu konuda başı çeken renklerse, lacivert-kırmızı, gri-siyah, kırmızı – siyah gibi karışımlar… Ve yine her sene olduğu gibi bu kışta kalın kumaşlardan elde edilmiş ekose etekler ve ekoseli pantolonlar da var elbette.

screenshot_2

Biraz da nasıl kombinlememiz gerektiğinden bahsedelim… Ekose gömlekleri jeanlerinizin içine sokarak incecik bir kemerle kullandığınızda gayet sempatik ve spor bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bisiklet yaka bir bodynin üzerinde düğmeleri açık ve salaş bir şekilde de kullanabilirsiniz. Üçüncü olarak da yakalarını yukardan çıkararak ve etek uçlarını serbest bırakarak bir sweatın ya da kazağın altında hoşça kullanabilirsiniz. Yine yeleklerden, süveterlere kadar her şey ekose gömleklere eşlik edebilmekte… Öte yandan spor bir ekose gömlek giyiyorum diye ayakkabı konusunda kendinizi kasmanıza da gerek yok. Dilerseniz böyle bir ekose gömleğin altına ayakkabı olarak topuklu ayakkabı bile kullanabilirsiniz.

screenshot_3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.