YILIN RENGİ: MARSALA

Pantone, her sene yılın rengini açıklar ve bu renk ev dekorasyonundan modaya, aksesuardan kıyafetlere kadar her alana damgasını vurur. Pantone Renk Enstitüsü tarafından 2015 yılının rengi seçilmiştir: Marsala. Bu renk kahve ile bordo tonlarının karışımı gibi düşünülebilir fakat bordonun baskısı daha fazla hissedilir.

MARSALA RENGİ ELBİSELER

Pantone yılın rengini açıklamadan önce ünlü markalar kreasyonlarında bordonun bu tonuna sıkça yer verdiler. Sezonun hit rengi olacağını ünlülerin bu rengi sıkça tercih etmesinden de anladığımız Marsala, özellikle elbiselerde oldukça zarif durmaktadır.

AKSESUARLARDA KULLANIN

Marsala rengini kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz gibi aksesuar seçimlerinde de kullanarak detaylarda sezonun trendine ayak uydurabilirsiniz. Marsala rengi özellikle çanta ve ayakkabı olarak seçildiğinde oldukça şık ve asil bir görünüme imza atmanızı sağlamaktadır.

İpucu: Sezonun trendlerinden biri de Marsala rengini ruj rengi olarak kullanmaktır. Soğuk havalarda koyu tonlara doğru giden kıyafetlerimize marsala rengi ruj çok yakışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir