Yeşil Diyet Nedir?

  Yaz yaklaştıkça kadınların çoğu kış aylarında aldıkları kilolardan kurtulma ya da vücutlarında biriken ödem ve şişkinlikler atma telaşına düşerler. Hem kilo vermek hem sağlıklı beslenme işini hayat felsefesini haline getirmek hem de yaz aylarına formda girmek isteyenlerin en sık kullandığı ve son dönemlerde oldukça popüler bir terimden size bahsetmek istiyoruz: yeşil diyet.

  Detoks mataralarınızı hazırlayın, yaza yeşil diyet detoksu ile giriyoruz!

  Yeşil diyet, vücutta biriken ödem ve şişlik gibi sorunlardan kurtulmak için uygulanılan temelde oldukça basit bir kuraldan oluşan bir diyet aslında. Basit anlamda 1-2 gün proteinsiz beslenme olarak tanımlayabileceğimiz bu diyet, özellikle vücutta biriken toksinleri atmak açısından oldukça sağlıklı bir diyet.

  Yeşil diyet nasıl yapılır?

  Vücudun fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için yeterli ve gerekli alkalin ortamının sağlanması gereklidir. Yapılan detoksların da aslında temel olarak bu prensibe hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Vücuttan zararlı olan toksinlerin atılmasını sağlayan yeşil detoks uygulamasında da amaç birkaç gün rafine ya da işlenmiş yiyeceklerden uzak durmak ve sadece bol miktarda su ve sebze-meyve suları içmektir. Bu şekilde bağırsak çalışma rutininiz düzenlenecek ve vücutta gerekli olan alkali ortamı sağlanmış olacaktır.

  Hızlı Kilo Verdiren Diyet Önerisi VİDEODA

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir