Yaza Veda Edin, Bronzluğa Değil!

Bronz ten herkesin gıpta ile baktığı ten renklerinden birisi. Yazın bu renge kavuşmak için denize gittiniz, güneşlendiniz ve sonunda bronz tene sahip oldunuz. Ancak yaza veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde bronz görüntünüz de tıpkı yaz mevsimi gibi size veda ederse? İşte bronz teninizi kısa sürede kaybetmemek için yapmanız gerekenler…

Bol su

Bol miktarda su içmek bronz teni koruma meselesinde de karşımıza ilk çıkan madde. Suyun sağlık için önemi tartışılmazken bir de bronz ten rengini koruduğunu öğrenmemizin günlük içtiğimiz su miktarını çoğaltmamız için teşvik edici olacağı kesin!

Peki, günlük içilmesi gereken su miktarı ne kadar diye sorarsak; günde en az iki litre su içmek hem kan dolaşımınızı üst seviyelere çıkartacak hem de cildinizin ihtiyacı olan nem miktarını cildinize sağlayacak.

Ölü derilerden kurtulun

Peeling ne kadar da güzel bir şey değil mi? Özellikle tatil çıkmadan önce yapılan bir peeling işlemi hem ölü derilerinizden arınmanız hem de kolay ve kalıcı bronzlaşmak için oldukça önemli.

Meyve sebze tüketimine dikkat edin

Meyve ve sebze tüketimine dikkat etmek bronz ten rengini korumanızda bir başka yardımcı etken. Özellikle kayısı, havuç, kırmızıbiber gibi besinlerin içerisinde bulunan beta-karoten cilt renginizi korumanız açısından oldukça önemli!

Sıcak duş almayın

Sıcak su ile duş almak bronz görüntünüzün en büyük düşmanlarından birisi. Sıcak su cildinizi rahatlatırken aynı zamanda cildinizin soyulma sürecini de hızlandırıyor. Böylece gitti güzelim bronz ten!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir