Üçü Bir Arada Muhteşem Cilt Bakım Maskesi

Cilt bakımını sevmeyen kadın yoktur sanırım. Sadece bunu güzellik merkezlerinde yaptırmaya bütcesi yetmeyen kadınlarımız vardır ki, bu da asla sıkıntı olmamalıdır. Çünkü, evde uygulaya bileceğimiz o kadar muhteşem cilt bakım tarifleri vardır ki, güzellik merkezlerinde yapılan bakımlarla birebir aynı sonuç veriyor.

Tabiki düzenli yapılır ve bakım kurallarına uyulursa. Ben ev yapımı maskeden önce altın maske uyguladım. Şart değil, ben keyfime göre uyguladım öylesine. Yani olmazsa da olur. Gelelim, maskemize. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kuru kahve ve 1 çay kaşığı arı poleni.

Evet, bu kadar basit. Malzemeleri homojen kıvam alana kadar karıştırıyoruz. 10 dakikalık kenara bırakıyoruz. 10 dakika sonra yıkanmış temiz yüzümüze uygulamaya başlıyoruz. 15 dakika beklettikten sonra yüzümüzü soğuğa dönük ılık suyla hafiften ovarak yıkıyoruz. Kuruladıktan sonra cildimize uygun nemlendirici kullanıyoruz.

Hassas ve alerjik ciltlerin bu maskeyi kullanması kesinlikle tavsiye edilmiyor, çünkü içerisinde arı poleni var. Bu maske cildinizi temizler, cilt tonunu eşitler, nemlendirir ve besler. Haftada 1 kez kullanıma uygundur.

Medikal Cilt Bakımında Kullanılan Maddeler:

Medikal cilt bakımı için kullanılan içerikler kaliteli ve profesyonel olmak durumundadır. Normal günlük cilt bakımı uygulamalarından farklı olarak, yenilenmeyi tetikleyici ve yoğun etken maddeler barındırabilirler. Bu yüzden medikal cilt bakımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında, işlemin doğru ellerde yaptırılması gelir. Çünkü uygulanacak içeriklerin dozajının iyi belirlenmesi, cilt tipine göre uygulama ve ürün seçimi önemlidir.
Medikal cilt bakımının farklı yaklaşımları olabilmektedir. Kişinin ihtiyaçlarına göre klasik cilt bakımı teknikleri uygulanabileceği gibi farklı çeşitte cilt bakımları da düşünülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir