Üçü Bir Arada Muhteşem Cilt Bakım Maskesi

Cilt bakımını sevmeyen kadın yoktur sanırım. Sadece bunu güzellik merkezlerinde yaptırmaya bütcesi yetmeyen kadınlarımız vardır ki, bu da asla sıkıntı olmamalıdır. Çünkü, evde uygulaya bileceğimiz o kadar muhteşem cilt bakım tarifleri vardır ki, güzellik merkezlerinde yapılan bakımlarla birebir aynı sonuç veriyor.

Tabiki düzenli yapılır ve bakım kurallarına uyulursa. Ben ev yapımı maskeden önce altın maske uyguladım. Şart değil, ben keyfime göre uyguladım öylesine. Yani olmazsa da olur. Gelelim, maskemize. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kuru kahve ve 1 çay kaşığı arı poleni.

Evet, bu kadar basit. Malzemeleri homojen kıvam alana kadar karıştırıyoruz. 10 dakikalık kenara bırakıyoruz. 10 dakika sonra yıkanmış temiz yüzümüze uygulamaya başlıyoruz. 15 dakika beklettikten sonra yüzümüzü soğuğa dönük ılık suyla hafiften ovarak yıkıyoruz. Kuruladıktan sonra cildimize uygun nemlendirici kullanıyoruz.

Hassas ve alerjik ciltlerin bu maskeyi kullanması kesinlikle tavsiye edilmiyor, çünkü içerisinde arı poleni var. Bu maske cildinizi temizler, cilt tonunu eşitler, nemlendirir ve besler. Haftada 1 kez kullanıma uygundur.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.