Tüy Azaltıcı Bitkisel Tarifler

İstenmeyen tüyler kadınların ortak sorunlarının başında geliyor. Kullanılan geçici yöntemler ile kısa süreli dökülselerde kalıcı bir çözüm olmadığından problem olmaya devam ediyorlar. Tüyler kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösteriyor. Bazı bayanlarda ince ve seyrek çıkarken, bazı bayanlarda ise sık ve sert çıkabiliyor.

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın bir çok yolu var. Piyasada satılan çeşitli bitkisel veya kimyasal tüy dökücü ürünler, sir ağda, epilasyon makinesi gibi bir çok yöntemden faydalanabilirsiniz. Fakat bu yöntemlerin hepsi kısa süreli çözümler. Epilasyon yaptırmanın dışındaki çözümler kalıcı değil. Bu yöntemlerin haricinde size hem ekonomik hem pratik formül olan bitkisel karışımlarla hazırlanan ve mükemmel sonuçlar elde edebileceğiniz yöntemleri sunuyoruz. Bitkisel tarifleri düzenli bir şekilde uyguladığınızda tüylerin zayıflayıp azaldığını ve zamanla tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Soğan Sarımsak Kürü:
1 adet soğanı ateşte közleyin ve ardından sarımsağı rendeleyin. Eczanelerden temin edebileceğiniz siyah merhemi sarımsakla birlikte iyice karıştırın. Bu karışımı problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve üzerine közlediğiniz soğanı koyun. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca her gün yapın, tüylerin kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Limon ve Tuzlu Tüy Dökücü Kür:
1 adet limonun suyu ile 2 çay kaşığı tuz karıştırılarak bir karışım hazırlanır. Bu karışım ağda ve epilasyon işleminden sonra tüy köklerine sürülür. Bu uygulamayı 3-4 kez yaptığınız takdirde tüylerin kısa sürede zayıflayıp azalmaya başladığını göreceksiniz.

Tuz ve limon karışımı kıl köklerine inerek tüyleri yakacağı için zaman içinde kökler zayıflayacak ve tüylerde azalacaktır. Burada önemli olan konu limon ve tuz ikilisinin cildi yakma ihtimalidir. Cildinizde aşırı yanma hissettiğinizde anında bol suyla yıkamalısınız. Bu karışımı uyguladıktan sonra 3-4 saat bekletmeniz önerilir.

Portakal Kürü:
1 adet portakalı soyup kabuk kısmını robottan geçirin. Kremsi bir kıvama geldiğinde bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edip karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı ağda işleminden sonra istenilen bölgeye sürün, yalnız bir saatten fazla bekletmemeye özen gösterin. Portakal ve limon gibi asit içerikli meyveler kıl köklerini yakacağı için tüylerden kurtulma uğruna cildinizi tahriş etmeye kalkmayın.

Yumurta Akıyla Tüy Dökücü Kür:
Yumurta akının içine az miktarda mısır unu ve şeker ekleyip karıştırın ve bu karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün. Kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile nazikçe temizleyin. Genelde yüz bölgesindeki tüyleri gidermeye yardımcı olan bu maske oldukça etkili bir kürdür. Haftada 4 kez düzenli uygulama ile olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir