Tüm Yönleriyle ‘Argan Yağı’

Son zamanlarda güzellik ve bakım dediğimizde karşımıza çıkan doğal yağlardan en popüler olanlarından birisi: argan yağı. Güzellik uzmanları tarafından hem daha sağlıklı bir cilt için hem de parlak görünümlü saçlar için kullanılan argan yağına daha yakından bakmaya ne dersiniz? İşte tüm yönleri ile argan yağı meselesi…

Argan yağı cilt için bilinen en iyi doğal yağlardan birisidir. İçerisinde bulunan zengin miktarda antioksidan ve yağ asitleri sayesinde cilde elastikiyet ve parlaklık bir yapı kazandıran saf argan yağı, aynı zamanda tam bir gençlik iksiri. Ciltte oluşan kırışıklıkların görünümünü engelleyen ve cilt rengini dengeleyen argan yağı sizin için en güzel bakım ürünlerinden birisi olmaya aday.

Peki, argan yağı sadece cilt için mi faydalıdır? Tabii ki hayır. Argan yağının cilde olduğu kadar saçlarınıza da mucizevî bir etkisi vardır. Hem zarar görmüş saçlarınızı onaran hem de saç derinizi besleyen ve saçlarınızı daha parlak gösteren argan yağını kullanırken dikkat etmeniz gereken tek nokta saf olmasıdır. Bu sebeple bakım rutininize dahil edeceğiniz argan yağını alırken %100 saf olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir