Trend Alarmı: ‘Kob’ Model Saçlar

Moda severlerin yakından takip ettiği ve hem giydikleri hem de stili ile yakın markajda olan isimlerden birisi o: Cambridge Düşesi Kate Middleton. Güzelliği ile olduğu kadar mütevazı tavırları ile de herkesin sevdiği bir isim olan Düşes, geçtiğimiz günlerde daha da kısa kestirdiği saçlarıyla karşımıza çıktı ve saç trendlerinde yeni bir modelin popüler olmasını sağladı. İşte Kate Midlleton’ın öncüsü olduğu  ‘Kob’ adı verilen bu kesim hakkında bilinmesi gereken her şey…

Cambridge Düşesi Kate Middleton, daha da kısa kestirdiği saçları ile ilk kez Wimbledon Tenis Turnuvası sırasında karşımıza çıkmıştı. İlk görünüşte ‘lob’ kesim saç modelini andıran bu model yakından bakıldığında lob kesimden daha farklı olması ile dikkat çekiyor. Düşes’in saçlarının ‘lob’ kesimden biraz daha uzun olmasının fark edilmesi ile birlikte internette bu modelin adı  ‘Kob’ yani ‘Kate bob’ olarak anılmaya başladı.

Açılımı “long of bob” olan lob saç kesiminden daha uzun olan ve bu modeli uçlarındaki dalgalarla daha hacimli gösteren Middleton, yeni bir saç modeline de adını vermiş oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir