TOPUKLU AYAKKABI GİYME TÜYOLARI

Topuklu ayakkabılar hiç kuşkusuz ki bayanları en seksi görüntüye kavuşturan moda objelerinden. Bu nedenle de topuklu ayakkabı sevdalısı bayanlar bu konuda çok haklı. Hatta topuklu ayakkabı sevdasını bir aşka dönüştürmüş olan bayanlar, koca  bir giyim odasını  10 larca renk ve stildeki ayakkabılarla doldurduklarında düzinelerce ayakkabıya sahip olmakta. Fakat maalesef ki topuklu ayakkabı konusunda hem fikir olamayan bayanlar da mevcut. Zira topuklu ayakkabı giydiğinde üzerinde yürüyemeyen ya da topuklu ayakkabıları hiç te rahat bulmayan bayanların sayısı da hiç azımsanacak rakamlarda değil.

Bu günse bu tarz fikirlere sahip olan ve çoktan topuklu ayakkabı giymeyi ve alımını durdurmuş olan bayanlara birkaç tüyomuz olacak. Hatta topuklu ayakkabıları yeni yeni kullanmaya başlayan genç kızlarımız da bu fikirlerden yararlanabilir.

*Öncelikle topuklu ayakkabı alırken mutlaka numarasının ayaklarınıza tam uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Elbette ki kalitesiz ayakkabıların sert dokulardan oluşacağını ve topukların sağa – sola kaykılacağını göz ardı etmemeli ve kaliteli olmalarından tercih etmeniz gerektiğini de hiçbir zaman unutmamalısınız.

*Yanı sıra ilk olarak topuklu ayakkabı kullanımına mini topuklu ya da kare topuklu olan modellerinden başlamakta fayda var. Sonrasında yavaş yavaş topuk pontlarını yükseltebilir ve sivriltebilirsiniz.
* Bunun dışında ayakkabı tabanının yumuşaklığı da önemli elbet. Zira sert ve kötü materyallerden oluşan  tabanlı ayakkabılarda her kadının ayağı rahatsız olacaktır.

*Ek olarak topuklu bir ayakkabı aldığınızda ev de en azından 1- 2 saat yürüyüş provaları yapmanızda fayda var.

* Topuklu ayakkabılarla yürüdüğünüzde kolay yürümek adına ayaklarınız yerine daima ileriye bakmalısınız

*Yine yürürken küçük adımlar atmanız hem görüntünün zarifliği hem de tehlikelerden korunma açısından sizlere birçok avantaj sağlayacak
*Topuklu ayakkabı giydiğinizde önünüzde uzayıp giden düz bir çizgi hayal ettiğinizde hem dengeli hem de düz yürümüş olursunuz.
*Topuklu ayakkabı giydiğinizde gövdenizi düz tutmalı ve dikkatinizi topuklara vererek kambur bir şekilde durmamalısınız.

*Topuklu ayakkabılarla yürürken öncelikle ayaklarınızın burnuyla yere temas etmeli ve sonrasında da topuklarınızı yerle buluşturmalısınız.

* Topuklu ayakkabı giydiğinizde doğabilecek düşme ehlikelerine karşı hiçbir zaman elleriniz ceplerinizde yürümemelisiniz.
* Şayet topuklu ayakkabılar ayak parmaklarınızı ya da topuklarınızı acıtıyorsa eğer, geceden içine su doldurulmuş bir buzdolabı poşetini ayakkabıya yerleştirerek buzdolabına koyun. Ertesi gün ayakkabınızın açıldığını göreceksiniz.

Topuklu ayakkabı giydiğinizde vücudunuz yukarı kalktığından daha ince ve zarif göründüğünüzü hiçbir zaman unutmamalısınız Bu yüzden topuklu ayakkabının görüntünüz ve stiliniz üzerinde yaratacağı büyük etkenlerden dolayı  mini topuklu da  olsa mutlaka dolabınızda 2 -3 çift topuklu ayakkabınız  olmalı diye düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.