Loading...
Moda

Tesettür Kombini

Kadınlar için önemli olan, kıyafetlerini ne kadar taşıyabildikleri, dışarıdan nasıl göründüğü ve ne kadar estetik göründüğü yönündedir. Bu nedenle parça seçimi yaparken de dikkat etmek gerekmektedir. Nasıl ki bazı parçalar şişman, bazıları beli kalın gösteriyorsa tesettür giyimde de durum oldukça farksızdır. Bu nedenle kombin yaparken de eşarp seçimi, ceket, pantolon gibi parçalar özenle seçilmeli, iyi uyum sağlamnmalıdır. Kadınlar bunu başarabildiği noktada zatem şıklığı yakalayabilmektedir. Şimdi gelelim kombini nasıl yapacağımıza. Öncelikle kendi vücut tipimiz için nasıl bir kombin yapacağımızın kararına iyi varmamız gerekmektedir. Bunu sağladıktan sonra gerisi kolay olacaktır.

 

Tesettür Kombin Yapmak Zor Mudur?

Nasıl ki günlük kıyafetlerimizi ya da abiyelerimizi kombinlerken bazı noktalara dikkat ediyorsak, tesettür giyim kombinlerken de o denli dikkatli olmamız gerekmektedir. Elbette öncelikle seçimi yapılan parçaların taşıyacak olan kadın için ne kadar uyumlu olduğu, renklerin tenle olan uyumu ve duruşu dikkatlice değerlendirilmeli, sonrasında seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde kombin yapılmaya çalışılan her parça taşıyacak olan kadının üzerinde estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Tesettür kombini yapmak çok kolay bir iş değildir. Kombini yaparken zarafetten ayrılmadan, ince dokunuşlar ile kombin gerçekleştirilmelidir. Kombin yapılırken doğa göz önünde bulundurulmalı, doğadan esinlenerek renk kombinleri sağlanmalıdır. Bu anlamda görsel olarak hoş bir görüntü yakalanmış olacaktır. Nude tonların seçildiği elbiselerin üzerine çiçek desenlerinin seçilmesi oldukça zarif bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Her kombinde olduğu gibi, tesettür kombini yaparken de kişinin vücut özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kişinin vücut hatları, fazlasının olup olmadığı, bacak ya da kol boyu kombin yaparken oldukça önemlidir. Gerçekleştirilen her tesettür kombini her kadın ile uyum sağlayacak diye bir durum yoktur. Bir diğer yandan renklerin ve desenlerin birbiri ile ne kadar uyumlu olduğu değerlendirilmeli, bu yönde kombin sağlanmalıdır. Yapılan kombinde parçaların birbirini boğmaması çok önemlidir. Örneğin desenli bir elbisenin üzerine desenli bir ceket ve desenli eşarp bağlanması karmaşıklık ortaya çıkaracak ve estetik olarak hoş olmayacaktır. Bu nedenle sade bir elbise kullanıldığında biraz hareket kazandırmak için desenli bir ceket ya da eşarp kullanılmalıdır. Tesettür kombin, alışıldıktan sonra oldukça zevkli bir hale gelmekte ve parçaların uyumu konusunda daha profesyonel bir bakış açısı oluşmaktadır. Tesettür kombini konusunda kendinize güvenmeniz, en güzel tasarımları ortaya çıkarmanızda oldukça etkili olacaktır. Siz de ufak dokunuşlar ile giysilerinizi canlandırabilirsiniz!

Ayrıca bu konu ile alakalı Büşra Ayaydın  makalesini okuyabilirsiniz. https://www.aysha.com.tr/haber-busra-ayaydin-nefsimle-buyuk-savas-verdim/345385/

Güvenli Alışverişin Adresi ModaSelvim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.