Tarzınıza Japon Dokunuşu: Kimono Modası

Yaz sıcaklarının içimizi kavurduğu son günlerde çalışan kadınların en büyük problemlerinden birisi hiç şüphesiz bu sıcaklarda ofiste ne giyeceğim sorusudur. Öyleyse çalışan kadınlara iyi bir haberimiz var: Japonların ünlü geleneksel giysisi kimono, bu yaz sadece plajlarda değil her stilde ve her ortamda oldukça revaçta!

İşte ofis stilinize nefes aldıracak ve tarzınızdan ödün vermemenizi sağlayacak en iddialı kimono kombin önerileri…

Bel Hizasında Kimonolar Kurtarıcıdır

Kimono dediğimizde ayak bileklerimize kadar uzun ve önden bağlamalı modeller aklımıza gelse de son zamanlarda ünlü tasarımcılar bu trendi sokak modasına uygun hale getirerek boyunu bel hizasına kadar kısalttı. Bel hizasında kimonolar özellikle yüksek bel pantolonlar ve kalem etekler ile oldukça iyi bir ikili oluşturmakta.

Maksi Boy Kimonolar

Son dönemlerde ofis şıklığına farklı bir yorum getirmek isteyen kadınların en çok kullandıkları parçalardan birisi olan maksi boy kimonolar, kombinleriniz için tam bir “tamamlayıcı’’ parça aslında. Bu kimonoların revaçta olan son kullanım hali ise önden bağlayarak elbise olarak kullanmak. Bu trende ayak uydurmak için yapmanız gereken tek şey maksi boy bir kimono alarak bu kimonoyu dolgu topuk ya da hasır sandaletler ile birlikte kullanmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir