Spordan Sonra Asla Yapmayın!

Düzenli spor yapmak hem sağlıklı yaşamın hem de fit bir vücudun anahtar adımıdır. Peki, spor yaptıktan sonra asla yapmamanız gereken şeyleri biliyor musunuz? İşte spor yaptıktan sonra dikkat etmeniz ve yapmamanız gerekenler…

Şekerli Spor İçecekleri İçmek

Piyasada oldukça fazla çeşidi bulunan ve spor içeceği olarak tanıtılan şekerli içecekler, spordan sonra asla tüketmemeniz gereken içeceklerin başında gelir. Unutmayın, spordan sonra vücudunuzun ihtiyacı olan tek şey kaybettiği suyu geri kazanmaktır. Bu sebeple mümkün olduğu kadar bol miktarda su içebilirsiniz.

Ağır Yemekler Yemek

Oldukça yoğun ve güzel bir spor antrenmanı yaptınız, kendinizi oldukça hafiflemiş ve iyi hissediyorsunuz. Fakat o da ne? O anda bastıran açlık ihtiyacınızı bol yağlı, hamur işi ya da ağır yemekler ile mi karşılıyorsunuz? Bunu kesinlikle yapmamalısınız. Spordan sonra hızlı çalışan vücudunuzun yavaşlaması için biraz dinlenmeli ve açlık krizinin düzene girmesini beklemelisiniz.

Terli Kıyafetinizin İçinde Kalmak

Spordan sonra terli kıyafetlerin içinde kalarak hem cildinizin nefes almasını engeller, hem de hastalığa davetiye çıkarabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.