Sokak Modasında Bugün: 80’ler

  Geçmiş geri geldi desek… Bu sezon modern çizgiler ön plana çıksa da bir yandan vintage rüzgârı esmeye de devam ediyor. İşte geçmişten geri gelen modalardan birisi 80’ler… Abartının, parıltıların ve renkliliğin serbest olduğu 80’ler yeni sezonda sokak modasında ben de varım diyor! İşte 80’ler modasının modern hayata uyarlanmış halleri…

  80’ler modası denildiğinde akla gelen abartılı parçaların, neon renklerin ve parıltılı parçaların günümüzün şık, sade, minimalist tavrı ile buluşması ilk düşünüldüğünde imkânsız gibi gelebilir. Baştan aşağıya renkli ve ilk bakıldığında karışık bir stil gibi görünen 80’ler modası, bu kez modern bir yorum ile yeniden gündeme geliyor.  80’ler modasının 2017 yaz sezonu üzerindeki etkisi yavaş, kararlı ve bence gayet dozun, merak etmeyin! Peki, hangi parçalar 80’ler efektini günümüzde yansıtmamıza yardımcı olabilir? İşte o anahtar parçalar…

  Oversize

  Birkaç sezondur sokak modasına damga vuran oversize modası, 80’ler modasının modern hayattaki en geçerli görüntülerinden birisidir. Bedenimizden birkaç beden büyük gibi duran tüm parçalar, sezonun en trend parçalarından birisi.

  Karpuz kol yeniden!

  Uzun zamandır sessizliğini sürdüren karpuz kollar, bu sezon yeniden gündeme geldi. 80’ler modasının yeni sezondaki en popüler görüntülerinden birisi de karpuz kol olacak, bizden söylemesi.

  Vatka olmadan asla!

  80’ler modası denildiğinde aklımıza ilk gelenlerden birisi elbet ki vatkalardır. Yeni sezonda vatka detayı ile abartı seçimler yapmadıkça hem trend hem de cool gözükmeniz mümkün.

  Yüksek bel jean

  Yüksek bel modası bir geldi tam geldi! 80’lerin sokak modasını birkaç sezondur esir alan trendi elbet ki yüksek bel jean modası! Düşük beli tarihin tozlu sayfalarına gömen yüksek bel trendi hiç şüphesiz en sevdiklerimizden.

  Bir çift file çorap

  80’lerde belki rüküş olarak gösterilen ve abartı gibi duran file çoraplar, yeni sezonda günlük kombinlerimizin en iddialı tamamlayıcılarından birisi oldu. Özellikle jean pantolonların altından gözüken file detayı sezonun trend görüntülerinden birisi oldu bile!

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir