Şok Diyetlere Bir Yenisi Eklendi: Nasıl Yapılır?

Yaz geldi şok diyet modası yeniden popüler olmaya başladı. Sağlık dünyasında tam bir cepheleşmeye yol açan ve bir tarafın sağlıksız olduğunu savunduğu ancak bir tarafın doğru yapıldığı takdirde hızlı ve etkili kilolar verdirdiğini iddia ettiği bu şok diyetlere bir yenisi daha eklendi: patates diyeti.

Menüsünde sadece patates ve yoğurt bulunduran patates diyeti, son zamanlarda hızlı kilo vermek isteyen kadınların en çok uyguladığı diyetlerden bir tanesi. Sadece üç gün yapılan ve aradan üç ay geçmeden tekrarlanmaması şiddetle önerilen patates diyeti, şok diyetler arasında en popüler olanlardan bir tanesi olmayı başarmış durumda. Bu diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise her gün 3 litre su içmek. Diyet esnasında çay ve kahve önerilmese de yeşil çaylar bu yasağın dışında kalıyor. Patates deyince aklınıza tuzlanıp yenilen o tatlı patatesler gelmiş olabilir ancak bu diyette tuz eklemek kesinlikle yasak!

Her şok diyet gibi bu diyet de sağlık otoriteleri tarafından pek önerilmiyor. Özellikle şeker hastalığı riski taşıyan bir kişinin içerisinde yüksek miktarda şeker bulunan patatesi yemesi kesinlikle önerilmiyor.

Peki, patates diyetini merak ettiniz mi? İşte üç gün uygulanan ve beş kilo verdirdiği iddia edilen patates diyeti:

Sabah Öğünü: 1 orta boy haşlanmış patates, 1 kâse yoğurt

Öğle Öğünü: 2 orta boy haşlanmış patates, 1 kâse yoğurt

Akşam Öğünü: Tepeleme dolu 1 kâse yoğurt

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir