Sivilceye Davet Çıkaran O Yiyecekler

Sivilceye eğilimli cildi olanların en büyük problemlerinden birisidir birdenbire çenelerinde ya da yanak bölgelerinde çıkan o kocaman sivilceler! Peki, sivilce oluşumunu kontrol altına almanın mümkün olduğunu söylesek? Doğru beslenerek ve yeyip içtiklerinize dikkat ederek sivilce oluşumuna davetiye çıkarmamanız mümkündür. İşte sivilceye davetiye çıkaran listesinde yer alan ilk üçlü…

Tuz

Tuz aslında sadece sivilce için değil genel sağlığımız için de risk taşıyan bir yiyecektir. Tuz ile birlikte aldığınız fazla cildinizi kurutur ve teninizde şişkinlik yaşanmasına neden olur.  Bu durum elbette sivilceli bir cildin iyileşebilmesi için en istenmeyen tablolardan birisidir.

Ekmek ve rafine tahıllar

Ekmek başta olmak üzere bu kategoriye girebilecek birçok rafine tahıl maalesef hastalıkların ilk nedenlerinden birisi olabilmekte. Bu hastalıklardan birisi de sivilceler. Ekmek ve rafine tahıllar nasıl sivilce yapar derseniz; rafine tahıllar glisemik indeksi yükseltir ve bu durum sivilcelere neden olan insulin hormonunun tam anlamıyla bir patlama yaşamasına da neden olur.

Süt

Süt ne alaka diyebilirsiniz ancak sütün içeriği bazı insanlar için alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Belki de inatla çıkan sivilcelerin oluşma nedeni süt ve süt ürünlerinin fazlaca tüketilmesi olabilir, beslenme düzeninizi bir gözden geçirin bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir