SEZONUN MODASI: ETNİK AKIM, BOHEM TARZ

Her sezon olduğu gibi bu sezona da damgasını vuran bir moda akımı olmuştur. Geçmişe dönüş ile birlikte 1960’ların sonu 1970’lerin başında ortaya çıkan bir akımın günümüzde yeniden moda oluşuna tanık olacağız. Bu moda akımı 70’lerin hippi tarzını yansıtan bohem akım idir.
Özgürlük ruhu ile birlikte anlam bulan bohem tarz ve etnik motifler, ünlü moda markalarının da yeni koleksiyonlarında oldukça popüler olan bir akımdır.

Etnik motiflerin ve bohem tarzın elbiseden, pantolona; aksesuardan çanta ve ayakkabıya kadar her alan yayılması ile birlikte bu tarz; sezona yön veren bir akım da olmuştur.
Siz de bohem tarza uygun bir kombin oluşturmak istiyorsanız seçenekleriniz oldukça fazladır. Öncelikle desenleri karıştırma kuralından faydalanabilirsiniz. Etnik motifleri modern çizgiler ile ya da puantiye ile birlikte kullanabilirsiniz. Diğer bir tavsiye olarak da bohem tarzı; dökümlü elbiselerden, püsküllü pantolon ya da ayakkabılardan, uzun eteklerden ve saç aksesuarlarından yararlanarak oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir