Saçlarınız İçin Mucize: Hindistan Cevizi Yağı

Yazın gelmesi ile birlikte hepimiz kendimizi hızlı bakım rutinlerine kaptırmış durumdayız. Bakım döneminde güneş, deniz ve kum üçlüsünün en çok zarar vereceği saçlarımız, şüphesiz ilk sırada yer alıyor. Yaz öncesinde eğer kuru ve zor şekil alan, cansız ve sönük saçlardan şikâyet ediyorsanız, size önerimiz hindistan cevizi yağı olacak. Birçok faydası olan hindistan cevizi yağının en önemli faydalarından birisi saçlarınıza kattığı muhteşem parlaklık ve nem hissi. İşte hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı şımartmanız için ihtiyacınız olan tarifler…

Kuru ve elektriklenen saçlar için

Eğer kuru ve elektriklenen saçlardan şikâyetçi iseniz hindistan cevizinin nemlendirme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için; bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını bir kap içinde sıvı hale gelene kadar eritmek ile işe başlayabilirsiniz. Ardından erimiş hindistan cevizi yağını eliniz ile saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. İşin içine ellerinizi de dâhil ettiğiniz için bu durumdan elleriniz de faydalanmış olacak, bizden söylemesi.

Bukleleri belirgin hale getirin

Hindistan cevizi yağının sadece nemlendirme özelliğini olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Hindistan cevizi yağının saç bakımındaki diğer rolü saç dalgalarını belirginleştirmektir. Dalga belirginleştirici birçok saç spreyin aksine, hindistan cevizi yağı saçlarınıza nem kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir