SAÇ RENGİNE GÖRE MAKYAJ ÖNERİLERİ

Kadınlar için en önemli güzellik unsurlarından biri şüphesiz ki saçlardır. Saçlarımızda yaptığımız değişimler yenilenmenin ve bakımlı olmanın en önemli anahtarıdır. Her kadın zaman zaman değişen trendlere, yaşına, stiline uygun farklı saç renklerini dener. Saç renginin yüzünüze, ten renginize ve tarzınıza uygun olması çok önemlidir. Ancak saç renginizi ve teninizin bu renkle uyumunu makyajla daha belirgin hale getirebilirsiniz. Saç renginize uygun makyaj tekniklerini bilir ve uygularsanız saçlarınızın güzelliğini daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. İşte sizler için farklı saç renklerine göre  derlediğimiz saç renginize uygun makyaj tüyoları:

siyah-sac-rengi-kimlere-yakisir

Siyah Saç

– Eğer esmer  ten ve siyah saça sahipseniz mutlaka ten renginize uygun fondöten ve pudra kullanmalısınız. Açık renk yüz makyajı teninizde doğal durmayacaktır.
– Esmer ten- siyah saç için en uygun ruj seçimi mercan, nar çiçeği ve turuncuya yakın tonlardır.
– Allık seçiminde kahverengi ve pembeden uzak durmalısınız. Kırmızı tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.
– Göz makyajında sedefli gri, menekşe rengi, açık pembeleri tercih edebilirsiniz. Esmer kadınların kirpikleri daha belirgin olduğu için maskarayla bakışlarınızı daha çok ortaya çıkarabilirsiniz.
– Eğer beyaz tenli ve siyah saçlıysanız dudaklarınızda canlı kırmızı ve fuşya gibi renkleri tercih etmekten çekinmeyin. Saç renginiz koyu ten renginiz açık olduğu için yüzünüz ortaya çıkacaktır. Allık kullanımını tercih etmeyebilirsiniz. Göz makyajında doğal renkler ve dudaklarda canlı kırmızı tonları sizin için uygun olacaktır.

1518679_10151919160452865_1364455065_o

Kahverengi- Kumral Saç

– Kahverengi ya da kumral saç renklerinin sıradan olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tek mesele makyajda doğru renkleri tercih ederek saç rengini ortaya çıkarabilmekte. Üstelik bu saç renkleri için makyaj seçeneğiniz oldukça fazladır.

– Dudaklarda açık pembeleri, hemen her tonda kırmızıları, ya da son zamanlarda tren haline gelen nude renkleri tercih edebilirsiniz. Bordo rujlarla da daha feminen ve vamp bir görüntü elde edebilirsiniz.

– Hemen hemen her renk farı tercih edebilirsiniz. Eğer doğal tonlarda far tercih ettiyseniz mavi, yeşil gibi renklerde eyeliner ya da göz kalemi kullanarak yüzünüzü daha canlı gösterebilirsiniz. Gece makyajında ise metalik renkleri kullanmaktan korkmayın.

– Dumanlı göz makyajını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

– Allık seçiminde toprak ya da açık pembe tonlarının ışıltılı olanlarını tercih edebilirsiniz.

Sarı Saç

– Hepimizin bildiği bir kural vardır: Sarı saç  her zaman makyaj ister. Sarışın kadınlar ten renginin soluk görünmesinden şikayetçidir. Bunun için bronz tonlarında ya da şeftali renginde allık kullanabilirsiniz. Ancak canlı renk allıklar yüzünüzde doğal durmayacaktır.
– Sarı saç rengi yeterince iddialı bir renk olduğu için göz ve dudak makyajınız arasındaki uyumu çok iyi yakalamanız gerekmektedir. Gözlerinizde sedefli renkler ya da dumanlı göz makyajı tercih ediyorsanız rujunuz mutlaka doğal renk olmalı. Gri ve füme renkleri size en çok yakışacak renkler arasındadır. Bu renklerde göz makyajını nude renk rujlarla tamamlayın.
– Kahverengi tonlarında belirgin olmayan göz makyajı tercih ettiyseniz bunu mutlaka mat kırmızı bir rujla tamamlamalısınız.
– Sarışınlar genellikle açık renkli ve belirgin olmayan kaşlara sahiptir. Dilerseniz kaş renginize uygun bir kaş farı edinebilirsiniz. Kaşlarınızı belirgin hale getirmek göz makyajınızı ortaya çıkaracaktır.

sarisinlara-makyaj-onerileri

Kızıl Saç

– Kızıl  da sarı  kadar iddialı bir saç rengi olduğu için allık olarak doğal tonları kullanmanızda fayda var. Kahverengi allıkları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak pembe, kırmızı gibi canlı renklerden kesinlikle kaçının.
– Siyah ve koyu mavi farları gece makyajında tercih edebilirsiniz. Bu farları açık pembe rujla tamamlayın.
– Günlük makyaj için ise gözlerinizde açık kahverengileri tercih edin.
– Bordo rujlar saç renginizle muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

kizil-sac-makyaji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir