Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

  Saç dökülmeleri günümüz şartlarında erkek ve bayanların sıklıkla karşılaşmakta oldukları sorunlardan birisi haline gelmiştir. Saçlarda oluşan yıpranmalar, kırılmalar ve zayıflıklar doğrultusunda saçlar dökülmektedir. Bu sorunun ortadan kaldırılması için çeşitli saç dökülmesini engelleyici ya da saç dökülmesine çözüm olan yöntemler geliştirilmiştir. Saç mezoterapisi, saç ekimi gibi yöntemlerle saç dökülmelerine kalıcı çözümler bulunmakta ve saçlar eski doğallığına kavuşabilmektedir.

  Saç ekimi, kişinin saç derisine yine kendi vücudunda bulunan kılların köklerinin yerleştirilmesi ile kafada saç çıkmasını sağlayan yöntemdir. Saç ekimi yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemler Klasik şerit yöntemi olan FUT ve ameliyatsız saç ekimi olan FUE yöntemleridir. FUT tekniği ile, ensenin biraz üzerindeki bir alandan şerit halinde kesilen saç kökleri, kellik olan bölgeye taşınarak ekme işlemi gerçekleştirilir. Tek seansta kelliğin giderilmesi ve saçların eski haline döndürülmesi, enseden alınacak saç köklerinin sınırlı olmasından dolayı mümkün değildir. Bu nedenle bu tekniğin kullanılması zahmetli ve uzun süren bir işlemdir. FUE saç ekimi yönteminde ise, saçlar yine aynı alandan yani enseden alınmaktadır. Fakat burada saçın alınma şekli FUT yönteminden farklıdır. Bu yöntemde saçlar enseden tek tek alınarak, saç ekimi yapılacak bölgeye ekilmektedir. FUE yöntemin bir diğer avantajı da sadece enseden değil vücudun herhangi bir bölgesinden alınan kıllar saç derisine ekilebilmektedir. Bu nedenle de daha kısa sürede, daha acısız ve daha zahmetsiz bir şekilde saç ekim işlemi yapılmış olmaktadır. FUE yöntemi uygulanırken ayrıca saç PRP ile kök hücre tedavisi işlemi de uygulanmaktadır. Böylece ekilen saçlar en fazla 1 sene içerisinde uzamaya başlar ve saç yapısı, saç doğallığı eski haline dönebilmektedir.

  FUE tekniği saç ekimi sayesinde kişi fazla yara almadan ve hiçbir iz kalmadan hızlıca iyileşmekte ve operasyondan sonra rahatlıkla günlük işlerini yapabilmektedir. Saç ekiminden sonra saçlarda meydana gelen şok dökülme oldukça normaldir ve telaş yapılmamalıdır. Bu dökülmeden sonra saçlar tekrar uzamaya ve gürleşmeye başlamaktadır. Saç kökleri kişinin kendi vücuduna ait olduğu için de saçlar diğer saçlarıyla aynı renkte ve uyum içerisinde gelişmeye başlamaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir