ROSE GOLDEA

ÜSTÜN CEZBEDİCİLİK

Bulgari Rose Goldea’yı sunar: Feminenliğe yeni bir övgü. Tutkulu gül ve sofistike misklerin arzu harmanında eşsiz birleşimi Serpenti dizaynından ilham alan Rose Goldea, baştan çıkarma sanatının cesur mücevheri.

KLEOPATRA, MÜCEVHERATÇI-PARFÜMÖRÜN MUHTEŞEM İLHAMI

Kleopatra’nın şehveti Bulgari’ye çok büyük bir ilham kaynağı oldu: Romalı mücevheratçı-parfümör, onun ihtişamına tasarımlarında saygı gösterdi. Kleopatra, tarihte büyüleyici bir iz bırakan sembolik bir figürdü; antik Romalılar ona fevkalade anlamına gelen “Superbia” diyorlardı. Aurası 20 asırdan fazla süre içerisinde edebiyat, tiyatro, opera, bale ve filmlerde kullanıldı ve şimdi sıra parfümde. Kleopatra’nın girdabının üzerinden yürüyen Rose Goldea kadını büyüleyici, cazibeli ve kendine güvenen—modern günün kahramanı olarak karşımıza çıkıyor.

Güneşin tanrıçası Kleopatra ve onun görkemi Rose Goldea’nın esansını temsil ediyor. Kleopatra’nın aurası, modern Bulgari kadını için yapılan büyüleyici koleksiyonda, modern zamanın feminenliği içinde yaşamaya devam ediyor. Tarihteki en ünlü güzellerden biri olan Kleopatra, zamanın en öne çıkan iki liderinin, Marc Antony ve Julius Ceasar, akıllarını çelerek baştan çıkarma sanatında ustalaşmıştı.Güzelliği, kurnazlığı ve görkemi  sayesinde saltanatını güvence altına aldı. Doğuştan gelen yetenekleri fazla olmasına rağmen, koku ve mücevher gibi “baştan çıkarma silahlarını” ustaca kullanabilmesi onun en belirgin özelliklerindendi. Kleopatra, Marc Antony’yi baştan çıkarmayı seçtiği gece, başucunu dizlerine kadar pembe gül yapraklarıyla doldurdu. Öyle ki, efsanelere göre çiftin tutkusu o kadar güçlü ve uzun süreliydi ki insanlık tarihinin gidişatını değiştirdi. Gül, onun en sevdiği çiçekti ve gül kokusu kişisel tercihiydi, eşsiz kişiliğine ek olarak—Kleopatra’nın koku kişiliği haline geldi.

Rose Goldea, arzu ve keyif uyandırarak, baştan çıkarıcı parfüm geleneğine fazlasıyla bağlı kalıyor. Bu parfümü sıkmak bir güzellik jesti ve elçisi koku olan bir sevgi gösterisi gibi. Kokusal gücü, bir kadının varlığını diğer hislerden önce açığa çıkaran ve zaman geçtikten sonra bile kalan bir parfüm.Giysilerini parfümle yıkayan ve afrodizyak, aromatik bitkilerden elde ettikleri kolyeleri takan Mısırlı kadınlara adanmış bir şaheser.

modamanya-parfum

 

ROSE ALTIN: BAŞTAN ÇIKARMANIN ESANSI

Sonsuzluğu ve hayatı temsil eden güçlü yılan, Kleopatra’nın tılsım—gücünün asil bir sembolü olarak—olarak taktığı ikonik süsüydü. Isırığı kraliçenin güzelliği kadar keskindi. Sembolik olarak Rose Goldea ile bütünleşen Bulgari’nin ikonik Serpenti’si, baştan çıkarmanın esansını sembolize ediyor. Serpenti koleksiyonu 50 yıldan fazla süre önce başladı ve bugün bir ikona dönüştü. Yılan sembolü antik Yunan ve Roma mitolojisine kadar dayanıyor—Roma tarihini 2700 yıl geçerek gücün zarif bir motifi haline geliyor. Avını büyülemesiyle tanınan,  başka hiçbir hayvana atfedilmeyen bir özellik—yılan baştan çıkarma yeteneğiyle ünlü. Zaman ve mitoloji boyunca, bu güçlü bakışlar efsanevi gücü elinde tuttu.

Rose Goldea’nın yılanı, parfüm onun kesimleriyle oynarken, bakırımsı tonlarını hareket ettiriyor ve kokunun izleri kadını sararken kıvrılırak yoluna devam ediyor. Tarih sıklıkla Kleopatra’nın M.Ö. 46 yılında Roma’ya, coşkulu kalabalığın karşısına vardığında, saçlarında bulunan asil kobra tacını hatırlatır. Büyüleyici ve efsanevi, antik zamanlarda Mısır firavununu süsleyen bu yılan, şimdi Rose Goldea kadınını süslüyor: onun güzelliğinin büyüleyici gücüyle eşit derecede efsanevi.

Rose Goldea’nın parlak sıcaklığı, hem hassas hem iddialı, şişeyi yılanın baştan çıkarıcılığına ulaştırmak için Serpenti aksanlarıyla birleşiyor. Rose hem bir parfüm hem de bir renk—hassas, güçlü ama güven veren—ve parıltısıyla çok şehvetli. Bu değerli birleşimin sonucu olarak Rose Goldea doğdu, altın kraliçelerine ve kadınlar arasındaki kraliçeler için yaratılmış bir Eau de Parfum.

Rose Goldea’nın şişesi altın tonlarla ve davetkar gül izleriyle süslendi—yüz yıldan fazla süreden beri mücevhercinin en muhteşem takılarına ayırdığı imza Bulgari rose gold’u. Mükemmeliğin ve zarafetin değerli sembolü rose gold, kadının güzelliğini ortaya çıkartıyor. Hem güneşin bronz tonlarıyla hem de bir kadının yüzündeki pembelikle bağdaşıyor. Rose Goldea miskinin karıştırıldığı içerikleri yüceltmesi gibi, rose gold da cevherleri yüceltiyor. Cildin doğal güzelliğini arttırmak için bronz nüanslarıyla zevk veren rose gold, kırmızımsı tonlarıyla sonsuz aşkı temsil ediyor.

“ Rose Goldea’yı yaratmak çok sıradışı bir macera oldu çünkü biz, hassas bir çiçeğin duygusal katmanlarını yorumlamak istedik: güllerin en prestijlisi, Isparta gülü. Isparta gülünün kullandığım fraksiyonu aslında klasik bir gül gibi kokmuyor: ben burada miskin daha açık notalarıyla birlikte çiçeğin doğal tazeliğini, gençliğini ve parlaklığını yansıtmak istedim. Bu yeni misk çok parlak, heyecan verici ve tamamen feminen olan bir transparanlıkla altı çizilmiş. Rose Goldea, misk notalarının doluluğundaki Goldea eklentisiyle— bu aynı kadının farklı bir yüzü–  feminenliğin ebedi esansı. Parfüm, asilliği ve altını somutlaştırıyor ve neredeyse ulaşılamaz olan bir kadını yansıtıyor. Ama bu kadın aynı zamanda evinde, bahçesinde veya teknesinde mutlu olan, Kleopatra’nın aşık bir versiyonu. Rose Goldea, bütün kadınların bugün bile devam ettirdiği ebedi güzelliği uyandırıyor, doğal ve ferahlığın birliğini çağdaş ve feminen bir yola getiriyor.

Alberto Morillas, Usta-Parfümör

Şehvetli beyaz misk banyosunda, Rose Goldea değerli Isparta gülü özünü Mısır yaseminiyle sarıyor. Beyaz tütsünün baştan çıkarıcılığı ve zarifliği, özenle kokulanmış sandal ağacıyla birleştirildi. Aynı anda çiçeksi, meyveli ve fresh olan muhteşem ve çarpıcı açılışına asil çiçekli kalp katılıyor—ve odunsu, pudralı bir bitişe parıltılı misk ile yükseliyor. Bu çiçeksi-gül-misk parfümünün hassas tonları, doğal kompozisyonunun değerliliğinden belli oluyor: Isparta gülü özü, grandiflorum yasemin özü, ve beyaz tütsü esansı.

KOKUSAL PİRAMİDİ

NAR KALBİ, GÜL YAPRAKLARININ DEĞERLİ ÖZÜ, MİSK NEKTARLARI

Fresh—Işıltılı – Renkli

ISPARTA GÜLÜ ÖZÜ, GRANDİFLORUM YASEMİN ÖZÜ

Görkemli—Efsanevi—Sütlü

ŞEHVETLİ MİSKLER, SANDAL AĞACI SÜTÜ, BEYAZ TÜTSÜ ESANSI

Muhteşem—Şefkatli—Balzamik

Alberto Morillas – Usta Parfümör

Gül

Elbette, Rose Goldea bahçesinin kalbi gül—çiçeklerin en asili ve Bulgari’nin Eau de Parfum’e dönüştürdüğü koku cevheri. Değerli gül, hatırlanamayacak kadar eski zamanlardan beri feminenlikle eşleştiriliyor;  günümüzde gül, Usta Parfümör Alberto Morillas tarafından yeniden icat edildi. En somut haline ulaşılmak için fraksiyonel olarak damıtılan bu esans, güzel gülün kokulu kalbini ölümsüzleştiriyor. Kokuyu en yüce bölümden yakalayan Alberto Morillas, Rose Goldea parfümüne çiçeksi, havadar bir ferahlık vermek için katıksız bir gül notası yarattı. Bu, yeşil ve doğal bir hissin mükemmel dengesini sağlıyor. Bu arada, damıtılmış gülün hafif meyvemsiliği ile gül özünün duygusal ve çiçeksi şehvetliliği ortaya çıkıyor.

Miskler

Misklerin aurası, sonsuz bir ton skalasında sunulan ve bağımlılık yaratan bir büyü katıyor. Çekici meyvemsi üst notalarıyla misk nektarı, gül ve yasemini yücelten çiçeksi tonlamalarla sürdürülüyor. İçeriklerin görünmez bir şekilde oturtulduğu yere kırılgan bir kokusal dantel örülüyor ve baz notalar beyaz miskin sütlü ve pudarmsı doğasını ortaya çıkarıyor. Deriden hayvansıya, şehvetliden kremsiye, meyvemsiden çiçeksiye, nüanslarını eşsiz bir biçimde ortaya çıkaran 30’dan fazla misk çeşidi var. Ciltle güzel bir biçimde birleşen bir içerik olan Rose Goldea’nın miskleri, Alberto Morillas tarafından incelikle yeniden işlendi—gülün tazeliğini uzatan modern miskler haline getirildi. Miskler cilde köpüren ve ilgi çekici bir aurayla tutunuyor ve dokunduğu yerleri yüceltiyor.

Nar kalbi

Bu kutsal oryantal meyve, keskin kokulu ve parıltılı, gülün doğal meyvemsi aksanlarını aydınlatıyor. Kıtır kıtır, taze tohumları, Rose Goldea’nın üst notalarının yakut rengi parıltısını oluşturuyor. Aşkın, doğurganlığın ve ölümsüzlüğün simgesi olan nar, bilinen en eski meyvelerden biri. Kleopatra’nın özelliklerini paylaştığı güzellik tanrıçaları Afrodit ve Venüsle ilişiklendirilen nar, hassas ve bağımlılık yaratan notaları harekete geçiriyor.

Grandiflorum Yasemin Özü

Olağanüstü derecede kokulu grandiflorum yasemin çiçekleri şafak vakti kadar hassas ve taze. Değerli ve parıldayan bir cevher olan Mısır yasemini özü, Rose Goldea’nın çiçeksi imzasını beyaz ve şehvetli notalarla zenginleştiriyor. İncelikle işlenmiş hassas yasemin yaprakları, gülleri büyüleyici ve sütlü parlaklıkla sarıyor. Bu prestijli akortun içinden de Rose Goldea’nın engin ve şehvetli kalbi ortaya çıkıyor.

Binlerce yıldır güzelliğin ve feminenliğin sembolü olarak saygı gösterilen Yasemin, tarihin en ünlü aşk hikayelerinden birinin kalbinde yer alıyor. Gülün yanı sıra, esansıyla teknesinin yelkenlerini ıslatan yasemin de Kleopatra’nın Mark Antony fethinde kuşandığı bir silahtı.

Sandal ağacı sütü

Bu miskli ve sıcak ağaç, zengin bir sütlü esans getiriyor. Sandal ağacı sütünün incelikle içine alan dokusu, Rose Goldea’nın büyüleyici silajını yoğunlaştırıyor. Bu doğal ve işlenmemiş materyalden, dünyadaki en eski ve ender ağaçlardan biri, kokuya karakter ve derinlik katan, değerli bir nektar çıkıyor. Baz notası, şehvetli karakteri sütlü saflıkla yıkanırken, kremli bir esansla üst notaların aromatik doğasını yoğunlaştırıyor— değerli parfümlerle zenginleştirilirken, Kleopatra’nın güzellik ritüellerini hatırlatıyor.

 Beyaz tütsü

Beyaz tütsü, parfümlerin en değerlisi. Kenarları, Boswellia kabuklarından geliyor—yarı saydam yaz özü, beyaz reçine boncuğu üreten aromatik reçineli bir ağaç. Eski çağların en iyi parfümörleri Mısırlılar tarafından altından daha değerliymişçesine kutsanan beyaz tütsü, “kehanette bulunan” anlamına geliyor. Firavunlardan Çinli imparatorlara, Romalılardan İranlı ve Yunanlara kadar her medeniyet, kendi reçine kullanma yöntemlerini geliştirdi. Milenyal geleneğinde, beyaz tütsünün törensel karakteri ona bir ritüel statüsü veriyor.

Kokusal imzasında gülle demlenen ve şişesinin altın rengiyle kızaran Rose Goldea, beyaz misklerin şehvetli bir kutsanması. Mısırlı bir kraliçenin şehvetli esansını yansıtırken, Kleopatra’nun aşklarını sembolize ediyor—tutkulu ve çoşkulu. Kokusal aurasıyla büyüleyen Rose Goldea, şehvetiyle ışık saçıyor. Rose Goldea’yı sıkmak, parfümlü takıları ve aromatik kolyeleriyle, koku kültürünü başlatan afrodizyak tohumlarıyla, Mısırlı kadınların aşk ritüellerini hatırlatıyor. Bir parfümden öte, Rose Goldea Bulgari’nin kokusal mücevheri.

 

ROSE GOLDEA EDP 50 ML       378,00 TL

ROSE GOLDEA EDP 90 ML       520,00 TL

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir