Pilise Şıklığı

Eskiden moda olan pileli etek ve elbiseler yerini günümüzde pilise etek ve elbiselere bıraktı. Pile ve pilise arasındaki fark pile katlanarak kumaşa verilen şekilken pilise ise makine yardımıyla kumaşa verilen şekildir. Pilise etek ve elbiseler oldukça popüler.Çevremizde oldukça sık rastlıyoruz.Yakışanı da giyiyor yakışmayanıda. Yine çoğu kişi modayı takip etmek adına vücuduna uygun olmasa bile alıp giyinmekten çekinmiyor. Vücuda yakışmadığı için de giyen kişiyi basitleştiriyor ve kötü görünmesine sebep oluyor.

Pilise etek ve elbiseler zayıf ve uzun boylu hanımlara yakışıyor.Neden çünkü piliseden dolayı etek ve elbiseler oldukça geniş durduğu için kilolu bayanı olduğundan daha kilolu kısa boylu bayanı ise olduğundan daha kısa gösterecektir.Yani giyilmesi riskli kıyafetler arasında eğer vücut belirtilen kriterlerde değilse. Pilise etek ve elbiseler dışında pilise pantolonlarda moda. Pilise yi bu kadar popüler yapan rahatlığı ve şık duruşu. Pilise bir eteği nasıl kombinleyebiliriz dilerseniz bir göz atalım.Açık tonlarda parlak pilise eteğin üstüne dar kesim koyu tonlarda bir bluz şık durabilir.Üstüne de deri bir ceketle kombinleyebilirsiniz.

Yada yine açık tonlarda pilise eteğin üstüne salaş ince bir triko ve üstüne de kot şık bir ceket giyerek oldukça değişik bir tarz oluşturabilirsiniz.Önemli olan piliseyi giyerken oluşturmak istediğiniz tarz ve bu kombinle nereye gidecek oluşunuz. Pilise pantolonlarda rahat oluşundan dolayı tercih sebebi.Peki nasıl kombinlersek daha şık olabilir? Siyah parlak pilise bir pantolonun üstüne mürdüm rengi dar kesim bir gömlek oldukça güzel olur.Üstüne de boyfriend bir ceket ile kombinleyebilirsiniz. Pilise etek,elbise ve pantolonları her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.Değişik kumaş ve renk seçeneklerinden dolayı sizi şık bir davete de götürebilir yada bir cafede arkadaşlarınızla buluşmayada. Şıklık rahatlıkla buluşunca ortaya çıkan pilise kıyafetleri vücuduna yakışanın mutlaka giymesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.