Paris Couture Haftası’ndan Geriye Kalanlar

Modanın kalbi Paris’te attı. Birbirinden ünlü markaların en özek koleksiyonları ile kendisini gösterdiği Paris Haute Couture Moda Haftası geride kalırken gelin hafızamızda yer edinen en güzel ve en özel koleksiyonlara bir daha göz atalım. İşte Paris Haute Couture Moda Haftasının favori isimleri…

Elie Saab

Birçok ünlünün tercih ettiği markalardan birisi olan Elie Saab, geçtiğimiz sezon bir araya getirdiği punk modası ve couture işçiliğini bu sezon yine başarılı ile sahneye taşıdı. Siyah ve altının uyumu ile dikkat çeken bu koleksiyonun ilham kaynağı ise “Game of Thrones” dizisi oldu. Koleksiyonda ‘güçlü kadın’ vurgusu da gözlerden kaçmadı.

Armani Prive

Armani Prive dediğimizde aklımıza gelen klasik ceket ve pantolon takımları görüntüsü bu sene yine değişmiyor. Lila, pembe ve mavinin pastel tonlarının siyah renkle bir arada kullanıldığı koleksiyonda ceketlerdeki metalik görünümler koleksiyona farklı bir hava katıyor.

Zuhair Murad

İşçiliği ile övgüler toplayan ünlü tasarımcı bu sene ilhamını Gibson Girl illüstrasyonundan alıyor. “Uzun, kendine güvenli ve güzel” diye tanımladığı ilham kadınını podyumda kendine has tasarımlar ile bir araya getiren Zuhair Murad, geçtiğimiz seneye oranla bu sene daha romantik bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor.

Fendi

Karl Lagerfeld Fendi için yaptığı koleksiyon ile bizi podyumdan alıyor adeta çiçek bahçelerinin içerisine götürüyor. Tasarımlarda dikkat çeken üç boyutlu çiçekler, gerçeği andıran detaylar ve rengarenk parçalar Fendi markasının bu sene daha canlı ve hareketli olacağını bize gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir