Pantone Renk Enstitüsü Yılın Rengini Seçti: ‘Greenery’

2016 yılına veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde, moda dünyası çoktan 2017 yılının trendlerine teslim olmaya başlamış durumda! Her yılsonunda merakla beklenen ve dekorasyondan moda dünyasına; aksesuar seçimlerinden makyaja kadar her alana damgasını vuran ‘Yılın rengi’, bu sene de Pantone Renk Enstitüsü tarafından açıklandı.

1balenciaga1

Pantone Renk Enstitüsü, 2017 yılında yılın rengini ‘greenery’ yani yaprak yeşili olarak belirledi.

loewe

Her yıl olduğu gibi bu yıl da moda dünyasına yön veren yılın rengi uygulaması ile trendlere yön veren Pantone Renk Enstitüsü 2017 yılının rengi olarak seçimini geçtiğimiz yılın aksine tek bir renkten yana kullandı. Enstitü tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılına damgasını vuracak ‘Yılın Rengi’ olarak içerisinde sarı tonları da barındıran canlı yeşil renk seçildi.

vetements

Pantone Renk Enstitüsü, yılın rengi uygulamasını uzun zamandır yürütüyor. Enstitü, yılın rengini belirlemek için yıl boyunca tasarım trendlerinden ve yaşanan sosyo-ekonomik gelişmelerden ilham alıyor.

marni

2017 yılının rengi olarak seçilen ‘greenery’ yani canlı tonda bir yeşil renk, umarız ki 2017 yılının daha güzel geçmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.