Ödül Törenlerinden Geriye Kalan: Şıklığın Dört Altın Kuralı

Tüm dünyada ardı ardına gelen ödül törenleri, beraberinde arka arkaya ‘hangi ünlü hangi davette hangi elbiseyi tercih etmiş’ sorularını getirdi. Peki, bu kadar yoğun bir ödül töreni gündemi bize neler gösterdi?

Şıklık yarışında bu sene ünlü isimlerden aldığımız tüyolar ile şık bir görüntünün anahtar parçaları neler oldu? Ödül törenlerinde en şıkları inceleye inceleye şık olmanın değişmez dört kuralını sizin için araştırdık. İşte o kurallar…

Özenle toplanmış saçlar- büyük ışıltılı küpeler

Ödül törenlerinin en çok tercih edilen ve şıklığı garanti olan saç stili geriye doğru toplanmış saç modelidir. Bu görüntüyü tamamlayacak en şık dokunuş ise büyük ışıltılı küpeler olacaktır. Bu sezon oldukça trend olan büyük küpeler, kıyafet seçiminize göre elmas, pırlanta, zümrüt, yakut ya da benzeri taşlarda tercih edilebilir. Büyük ve ışıltılı küpeler, yüzünüze ışıltı kazandıracak ve sizi katıldığınız davette oldukça şık gösterecek.

Platform ayakkabının aksine ince topuklu ayakkabı tercih edin

Eğer elbiseniz yerlere kadar uzanan ve ayakkabıyı tamamen gizleyen bir boyda ve tasarımda değilse, aman ha platform model ayakkabılardan uzak durun! Bu ayakkabılar sadece uzun elbiseleri kaldırmak için yapılan ve estetikten oldukça uzak ayakkabı modelleridir. Eğer şık bir görüntüye imza atmak istiyorsanız; ince topuklu, tercihen bilekten bağlamalı ve ince bantlı topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Bir küçük çanta meselesi

Çanta bir kadının şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarlardan birisidir, tabi eğer doğru seçilirse… Eğer bir davet şıklığından bahsediyorsak tercihiniz kırmızı halıda da çok tercih edilen portföy çantalar olmalıdır.

Makyaj

Doğru yapılmış bir makyaj ile tüm gözler sizin üzerinizde olabilir. Bu yıl düzenlenen ödül törenlerinde ünlü isimlerin makyaj konusunda bize öğrettikleri tek madde ise abartıdan uzak durmak. Ten renginde bir ruj ve dumanlı bir göz makyajı ödül törenlerinin en çok tercih edilen makyaj uygulamalarının başında yer alarak bize de ilham olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir