Neden Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

  medikal-cilt-bakim-nedir

  Cilt bakımı; genellikle güzelleşmek amacı ile yaptırılsa da, cilt sağlığımız açısından da düzenli olarak tekrar edilmesi gereken bir uygulamadır.

  Güneş ışığının, direkt temas ettiği cilde zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçekliktir. Bu nedenle cildinizi güneş ışığından korumak ve meydana gelebilecek olası zararları en aza indirmek için bir takım önemleri almak önemlidir. Ayrıca cildimizde bulunan gözenekler gün içerisinde maruz kalınan toz, duman yağ, keratin, toksin vb. ile tıkanır. Tıkanan gözeneklerimiz ve güneş ışığının zararlı etkileri sonucu artık derimiz nefes alamadığı için cildimizde kuruluk, cansızlık, leke ve cildin erken yaşlanması söz konusu olabilir. Cilt bakımı sayesinde derimize zarar veren etkiler ortadan kaldırılarak sağlıklı bir görünüm elde edilir. Cildimizin genç, parlak ve sağlıklı kalmasını sağlamak için tıkanan gözeneklerimiz açılmalı ve cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerin düzenli olarak iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cildimizin ihtiyacı olan nemlendirici ve yapılandırıcı uygulamaların da cilt bakımları ile birlikte düzenli olarak tekrarlanması gerekir.

  Cilt analizi

  Cilt analizi, cilt bakımının ezbere yapılmaması için gerekli olan ve cildinizin alt bölümlerine kadar gözlemleme yapılan bir işlemdir. Cilt tipi, yıpranma derecesi, mevcut problemler, kolajen durumu, cilt yaşınızın tespiti gibi faktörlerin analizi dikkate alınarak hangi cilt bakımı tekniği ve ürünlerinin kullanılacağı tespit edilir ve kişiye özel cilt bakım programı oluşturulur. Her klinikte olması gerektiği gibi kliniğimizde de özel cilt analiz cihazı bulunmaktadır.

  Medikal Cilt Bakımı Nedir?

  Cilt bakımı profesyonel olmalıdır

  1) Dermatoloji uzamanı doktorların kontrolünde olması,
  2) Uygulayıcı personelin eğitimli olması ve düzenli eğitim almaya devam etmesi,
  3) Sadece elle yapılan bir cilt bakımı değil özel ve son teknoloji cihazlarla desteklenen bir cilt, bakımı olması,
  4) Elle sürülen ürünlerin sıradan ürünler olmaması,

  Medikal cilt bakımı videosu

  Kliniklerde cilt bakım cihazı olarak en son teknoloji ile donatılmış Oxygeneo markası ve cilt bakım ürünü olarak en profesyonel markalardan biri olan Skin Ceuticals markası tercih edilmektedir.

  Medikal cilt bakımı sonrasında cildin üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabakanın oluşturulmasıyla kırışıklıkların oluşumu gecikeceğinden, cildin genç ve sıkı kalması sağlanmış olur. Ayrıca gözeneklerin temizlenmesi, cildin temel ihtiyacı olan oksijenin sağlanması, cilde parlaklık, canlılık, tazelik verilmesi ve toksinlerin atılması sağlanır.

  Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda 1 kez yapılmalıdır. Medikal cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 60 – 90 dakika sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir