Mükemmel Makyaj İçin Küçük Hileler

Her bayan makyaj yaptığında mükemmel olmak ister. Güzelliğin diğeri makyajdır aslında. Ancak çoğu kişi bunu bildiği halde uygun olan makyajı tutturamaz. Peki düzgün makyaj yapmak için nelere dikkat etmeliyiz nasıl bir yol izlemeliyiz diyorsanız yazının devamını dikkatlice okuyun. İşte mükemmel makyaj yapmanın püf noktası.

*İlk adım olarak cildin temiz olması gerekir. Temizliğin önemini makyajda da hissetmelisiniz.  Temiz su ile yüzünüzü bol bol yıkadıktan sonra kurulamadan cildin suyu çekmesini bekleyin. Evet evet yanlış duymadınız. İşte makyaj yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus. Su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamadan bekleyin işte o an cildinizin suyu içine çektiğini ve kuru cildin yumuşadığını göreceksiniz. En güzel sanatçılar, artistler, mankenler makyaj yapmadan önce bu şekilde adım attıklarını açıklamışlardı. Siz de bu şekilde doğru adım atarak mükemmel bir makyajın püf noktasını öğrenmiş olacaksınız.


*Cildiniz suyu çektikten sonra olabildiğince yumuşak ve pürüzsüz olacaktır. İşte bu bebeksi cildi koruya bilmek için krem kalkanına sığınacaksınız. İstediğiniz herhangi bir nemlendirici kremi cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinize uyguladığınızda parmaklarınızı kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü parmak yardımı ile yüz ile buluşan krem, cildin daha iyi emmesini sağlar. Krem sürme işlemi bittikten sonra beş, on dakika beklemeniz gerekir ve bu oldukça önemlidir.


*Kullanmak istediğiniz fondeteni sünger yardımı ile yavaş yavaş cildinize sürün ve ilk dokunuş olarak süngeri yüzüne hafif hafif dokundurun daha sonra ağır adımlarla yedirmeye çalışın. Böyleli,kle makyajın yüzünüzden uçma olasılığını yok etmiş olursunuz.
*Allık, rimel, far, ruj gibi ürünleri istediğiniz şekilde cildinize uygulayabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken şey şu ki ten renginizle kullanacağınız ürün renginin birbiriyle uyumlu olması ve güzel sürmenizdir. Titizlik sarf ettiğiniz sürece enfes bir makyaj stili ortaya çıkacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir