Modada Glam Rock Rüzgarları  Esiyor

2015-2016 Sonbahar moda sezonu ile beraber, Dünya modasında 70’ li yılların esintileri hayatımıza girdi. 2015-2016 Sonbahar modası  için 70’ li yılların Rock  müzik kıyafetleri, modacılar tarafından yeniden yorumlandı.

glam-rock-siyah-uzun-etek-deri-detay

deri-etek
Başlı başına bir yaşam tarzı olarak görülen Rock, kıyafetlerde de kendi stilini ve vurgusunu yaratan bir sanat. Glam Rock kıyafetler, rahat ancak oldukça şık ve hareketli bir tarz yaratmayı amaçlıyor. Glam Rock modasının ağırlıklı rengi ise göz makyajından kombinlere dek; siyah!
Peki kombinlerde glam rock şıklığı nasıl yakalayabilirsiniz?
Glam rock şıklığının en önemli detayları arasında püsküllü parçalar yer alıyor. Sade bir gömlek üzerine uzun püsküllü yelek ve skinny kot, platform topuklarla glam stili yakalamak olası.

püsküllü-kiyafetler

metalik-parçalar-glam-rock-stili
Ayrıca glam rock şıklığın en kestirme yollarından birisi de deri… Deri pantolonlarınızla kullanacağınız kahve tonlarında püsküllü  bir ceket ve sandalet tipi ayakkabılar, sizi hem şık hem de oldukça glam rock gösterecektir. Mini elbiselerle kullanacağınız siyah deri ceketlerinizin üzerine uzun ve ince bir şal atarak da kombininizde glam rüzgarları estirebilirsiniz.

deri-ceket-aksesuar-2016

deri-üst
Askılı mini elbiselerle giyeceğiniz siyah ince çoraplar ve yüksek topuk botlar da glam rock tarzıyakalamanın en şık yollarından birisi. Tabi metalik parçaların da glam rock şıklığına katkısını unutmamalı! Siyah kombin ve gri metalik zarf çanta; metal bluz ve yırtık skinny Jean, mini bir elbise metalik çizmeler; 2015-2016 sonbahar moda sezonunda, glam rock kombinlerin gözdeleri  arasında yer alacak!

glam-rock-tarz-stil-moda

20156-glam-rock-stili

2015-2016-deri-modası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir