Moda Dünyasına İsimleri İle Damga Vuran Moda İkonları

Trendler geçer, akımlar geçer, dönemler geçer ancak moda dünyasına damga vuran moda ikonlarının temsil ettiği akımlar hiç geçmez. İşte hem yaşadıkları dönemde hem de sonrasında moda dünyasına damga vuran moda ikonları…

Marlene Dietrich

Dietrich denildiğinde herkesin aklına erkeksi tarzı ve takım elbise kulanı gelmektedir. Yaşadığı dönemin en ilgi çekici kadınlarından biri olmayı başaran ve tarzı ile sonraki dönemlere de ışık tutan Marlene Dietrich, 20’li ve 30’lu yıllarda siyah-beyaz ekranların en popüler isimlerinden birisi oldu.

Greta Gabro

İsveçli oyuncu Garbo, rahat ve klasik görüntüsü ile döneminin moda ikonlarından birisi olmayı başardı. Garbo sadece yaşadığı dönemde değil sonrasında da tarzı ile adını bütünleştiren isimlerden birisi oldu.

Grace Kelly

Güzelliği ile yaşadığı döneme damga vuran ve Hollywood yıldızlığından bir prensese dönüşümü ile bütün dünyanın hayretle izlediği Grace Kelly, kendisine has stilini prenses olduğunda bile korumayı başardı. Moda dünyasında zariflik ve naif bir stil denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi o oldu.

Audrey Hepburn

İşte moda dünyasının en ikon isimlerinden birisi: Audrey Hepburn. Beyazperdenin efsane ismi Audrey Hepburn, kâküllü saçları ve kısa paçalı pantolonları ile kendine has tarzını moda dünyasına kabul ettiren ve günümüzde bile adı anılan isimlerden birisi olmayı başardı.

Marilyn Monroe

Seksilik ve feminenlik denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan Marilyn Monroe, güzelliği ile olduğu kadar stili ile de adından söz ettirdi.  Marilyn Monroe denildiğinde beyaz elbisesi ve kırmızı ruju günümüzde bile hala akıllarda kalan karelerden birisi oldu.

Madonna

Müzik dünyasının en başarılı isimlerinden birisi olan Madonna, stili ile moda dünyasının da ikon isimlerinden birisi olmayı başardı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir