MODA ALARMI: SEZONUN ÜÇ BÜYÜK TRENDİ

Sonbahar-kış modasına dair tüm detayların ortaya çıkmaya başladığı şu günlerde ‘hangi renk moda, hangi desenler trend’ gibi sorular modayla ilgilenen herkesin gündemini oluşturmaktadır. Siz de bu sezona damgasını vuran trendleri önceden öğrenmek ve alışverişinizi buna göre yapmak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre!

Sonbahar- kış modasına damga vuracak üç büyük trendi bu yazımızda sizin için inceleyip, kombine etme fikirleri sunacağız.

2015-2016-sonbahar-kis-modasi

1.BOHEM MODASI

1960ların sonu 1970lerin başında ortaya çıkan ve bir yaşam tarzından esinlenen bohem; özgürlük, rahatlık, salaşlık ve gezgin bir ruhu içinde barındırmaktadır. Günümüz modasına damga vuran bohem tarz ise daha çok modern parçalarla bohem esintilerinin birleşmesinden oluşan yeni bir stildir.

Bohem tarzın anahtar parçalara göz atacak olursak ilk dikkatimizi çeken renklerdir. Genellikle baharat tonlarında renklerin hâkim olduğu bu tarz; desenli kumaşlar ve etnik desenlerle birleştirilerek de kullanılmaktadır.

Bohem tarzın bu sezona damga vuran stil parçası ise hiç kuşkusuz püsküllü aksesuarlar idir. Püsküllü çanta ya da ayakkabılar süet parçalar ile birleşerek bu sezonun trend görünümünü oluşturmaktadır.

Bohem tarzdan bahsediyorsak söylemeden geçemeyeceğimiz en gözde parçalardan biri İspanyol paça pantolonlar idir. 1970lere damgasını vuran bu tarz, bohem stilin de günümüze en iyi yansımalarından biridir.

Görsellerden bohem stil ile ilgili ipuçlarını yakalayabilirsiniz.

gohem-giyim-tarz-moda

desenli-elbiseler-şifon-2016-moda

bohem-stil-tarz-moda-trend-2016

 

aksesuarlar-2016

 

bohem-giyim-tarzi-2016

bohem-giyim-tarzi-aksesuar-trend

bohem-giyim-tarzi-moda-ikonu

bohem-giyim-tarzi-trend-alarmı

2.MİKRO-MİNİLER

Elbise ve etekler sadece yaz sezonlarına damga vurmakla kalmıyor, tıpkı bu sezonda olduğu gibi sonbahar-kış modasına da damga vurabiliyor. Bu sebeple sezonun diğer bir büyük trendi: mikro miniler.

Özellikle 2.Dünya Savaşı sonrasında kısalmaya başlayan etek boyları, 1960lardan sonra ‘mini’ boy diye tabir ettiğimiz noktaya geldi. Ve bu tarihten itibaren ‘kısa-küçük elbiseler’ ve mini etekler moda dünyasında sıklıkla kullanılan parçalar haline geldi. Bu sezonda da damgasını vuran mikro-miniler, bilekte biten botlar ve topuklu ayakkabılar ile tamamlandığında oldukça trend bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu sezonda mikro-mini kullanımının en sık karşımıza çıkan şekli ise desenli çoraplarla birlikte kullanılan halidir. Desenli çorap modasının da etkisi ile miniler daha da iddialı hale gelmektedir.

Mikro- mini modası elbise ve eteklerde karşımıza çıktığı gibi şortlarda da karşımıza çıkmaktadır.

maskülen

denim-şortlar-2016-modası

denim-şort-çizme-kombini-2016

siya-payet-2016-modası

siyah-çoraplar

 

siyah-beyaz-trend-alarmı-moda

3.OVERSİZED (BÜYÜK BEDEN) KABANLAR

Oversized modası bu sezona damgasını vuran trendlerden biridir. Bedeninizden büyük kıyafetleri giymek gibi tanımlanan bu moda tarzı, salaş ve cool bir görünümü de beraberinde getirmektedir. Oversized modasının bu sezona damgasını vuran parçalarından en önemlisi ise ‘oversized kabanlardır’. Özellikle sade ve rahat tarza sahip kadınların tercihi olan oversized kabanlar, aynı zamanda maskülen bir görünümün de anahtar parçasıdır.

Kaşmir ve yün dokularda olması sayesinde oldukça sıcak tutması ve hareket özgürlüğü sağlaması da oversized kabanların en büyük avantajlarındandır.

Oversized kaban modası bu sezon pastel tonlarla birleşerek romantik bir tarza da hitap etmektedir.

salaş-kaban-pembe-2016-tarz

picmonkey_collage-moda-2016-stil

Oversize-Kaban-Modelleri-2016-trend-moda

Oversize-Kaban-Modelleri-2016-trendi

Oversize-Kaban-Modelleri-2016-tarz-kiyafetler

Oversize-Kaban-Modelleri-2016 oversized-kaban-uzun-2016-stil

oversized-kaban-modelleri

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir